Uczniowie mają dostać po 500 złotych. Muszą spełnić tylko jeden prosty warunek

Kolejna inicjatywa Prawa i Sprawiedliwości jest skierowana do uczniów. Na konwencji w Warszawie ogłoszono projekt, który przewiduje 500 złotych dla każdego ucznia w wieku 16-24 lat.

PiS tym razem postanowił postarać się o względy młodych wyborców. Partia przedstawiła projekt, który zachwycił uczniów. Każda osoba ucząca się w wieku od 16 do 24 lat dostanie od państwa 500 złotych.

 

Jak donosi popularne.pl, jest jednak haczyk. Pieniądze mają być rozdawane w postaci bonów, które młodzi ludzie będą musieli przeznaczyć na kulturę lub sport. Ten warunek zrodził wiele dodatkowych pytań.

 

Spekuluje się, że młodzież nie będzie mogła wybrać dowolnych seansów w kinie, koncertów czy spektakli. Najprawdopodobniej powstanie lista wydarzeń kulturalnych, na które będzie można spożytkować bon.

Kolejne pytania to, częstotliwość otrzymywania bonu oraz kwestia uczniów pracujących. Czy zostaną wykluczeni z udziału w projekcie? Póki co nie wiadomo. 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Co sprawia, że film wygląda filmowo? Takie chwyty stosują specjaliści

Więcej o: