Znaleźli okręt, którym Hitler miał uciec do Argentyny. Teoria spiskowa legła w gruzach

Nurkowie z Danii odnaleźli wrak okrętu, którym według plotek Adolf Hitler miał zbiec zaraz po wojnie do Argentyny. Ich odkrycie ma być dowodem na to, że nigdy nie opuścił Niemiec.

Historia o tym, jakoby Hitler wcale nie popełnił samobójstwa, tylko zaraz po wojnie zbiegł z Niemiec do Argentyny, od lat podtrzymywana była przez potencjalnych świadków i wielbicieli teorii spiskowych.

Przez lata wielu ludzi żyło w przeświadczeniu, że samobójstwo Hitlera to tylko przykrywka, a ten przez wiele lat żył sobie spokojnie gdzieś na odległym kontynencie. Do Argentyny miał się dostać specjalnym okrętem podwodnym U-3523. Zabrać miał ze sobą swoją kochankę i wielu nazistowskich towarzyszy. 

W 2017 roku FBI odtajniło akta, z których wynikać miało, że już w 1945 roku anonimowy informator doniósł o przybyszach z Niemiec. Mieszkaniec Argentyny prosił o azyl w zamian o informację o tym, że witał nazistów i miał pomóc im w ukrywaniu się przed światem.

Podał ponoć nawet szereg szczegółów, które miały ułatwić dojście do wioski i odnalezienie zbiegów, wśród których znajdować się mieli nieżyjący oficjalnie Hitler i jego kochanka Ewa Braun. 

Prowadzono nawet śledztwo, które miało dowieść (lub zaprzeczyć), że odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi przywódca przeżył i uciekł z Europy. To jednak, mimo wielu przesłanek zamknięto i uznano śmierć nazistowskiego przywódcy w 1945 roku za pewnik. 

Nie przeszkodziło to jednak w spekulacjach na temat jego ucieczki. Przez lata podejrzewano, że zbiegł do Argentyny okrętem U-3523. Ten wyjątkowy statek przez całą daleką podróż nie musiał wynurzać się z wody. Całkowicie ukryty w głębinach mógł dopłynąć aż do Ameryki. 

Przez lata nie znaleziono jednak ani statku, ani dowodów na ucieczkę. Aż do teraz. Duńscy nurkowie odnaleźli zatopiony U-3523 zaledwie 18 kilometrów na północ od miasta Skagen.

 

Jak twierdzą badacze z Sea War Museum, łódź podwodna została zatopiona w czasie bombardowania, o czym świadczyć mają ślady na kadłubie. Jej wrak utknął w cieśninie Skagerrak, na głębokości 130 metrów. 

U-3523 faktycznie miał przewozić nazistowskich zbiegów z III Rzeszy. 6 maja 1945 brytyjskie bombowce zaatakowały szyk nazistowskich statków zmierzających w stronę Norwegii i zatopiły część z nich. Tyle tylko, że U-3523 miał wyjść z tego cało i odpłynąć, już nie w towarzystwie innych łodzi, ale samotnie. Dopiero w połowie tego miesiąca ostatecznie obalono teorię o jego ucieczce. 

 

Czy Hitler popełnił samobójstwo a jego zwłoki zostały spalone przez nazistów, czy może uciekł do Argentyny? Tego nie wiemy. Oficjalna jest wersja to odebranie sobie życia. A pewne jest to, że U-3523 nigdy nie pomógł mu w ucieczce. 

 

Drodzy Czytelnicy!


Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.


Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Myślał, że widzi przewróconą łódź rybacką. Tymczasem był to 15-metrowy zewłok morskiego potwora

Komentarze (4)
Adolf Hitler. Teoria spiskowa obalona
Zaloguj się
 • uploadhelski

  0

  "6 maja 1945 brytyjskie bombowce zaatakowały szyk nazistowskich statków zmierzających w stronę Norwegii i zatopiły część z nich" - w latach 33-45 w Niemczech nie było żadnej wojny domowej, żadnej znaczącej opozycji, tylko dyktatura uwielbianego Hitlera, wybranego w wyborach przez większość narodu. "Szyk nazistowskich statków" brzmi tu po prostu śmiesznie. Co innego, gdyby omawiać np. historię Rosji i Związku Sowieckiego, tu można by napisać o np. kolumnie wojsk bolszewickich atakujących armię "białych" gen. Wrangela. Trwała wojna domowa, byli tam "czerwoni", byli "biali". A w II wojnie światowej brały udział hitlerowskie Niemcy i tyle.

 • bartekgryko

  0

  teoria o śmierci Hitlera w bunkrze jest spiskowa... nie ma przecież żadnych dowodów. Jest ciało ?, są świadkowie ? Brak... Stalin po wojnie oskarżał zachód, ze pomógł Hitlerowi uciec, z odtajnionych akt FBI wynika, że poważnie traktowali informacje o tym, że Adolf przeżył.

 • kresedebarg

  Oceniono 1 raz -1

  ukrywał się do śmierci w izraelu

 • hiperon59b

  Oceniono 1 raz -1

  Ostatnia teoria jest taka, że Adolf uciekł do Argentyny samolotem dalekiego zasięgu, który mógł być tankowany na morzu z okrętu podwodnego cysterny. Nie ma żadnych dowodów, że popełnił samobójstwo w bunkrze. Radzę zwrócić uwagę, że Adolf miał kilku sobowtórów więc nie wykluczone, że zwłoki któregoś z nich zostały spalone i pokazane Sowietom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX