Kolejne miejsca do picia alkoholu pod chmurką. Tam nie dostaniecie za to mandatu

Dobre informacje dla tych, którzy lubią czasem wypić sobie piwo pod chmurką. Będzie można robić to legalnie w kolejnych miejscach.

Wszyscy ci, którzy przerazili się treścią nowej ustawy o zakazie picia alkoholu w plenerze, mogą odetchnąć z ulgą. Już wkrótce będą mogli napić się pod chmurką bez obawy o mandat.

Legalne spożywanie alkoholu będzie możliwe na bulwarach nad Wisłą - zasada obejmie bulwar Flotylli Wiślanej, Grzymały-Siedleckiego, Pattona, Karskiego i Religi. Dotychczas takie zachowanie miało spore szanse skończyć się karą.

Jak donosi fakt.pl, oprócz tego Rada Miasta zdecydowała, że samorządowcy zajmą się także terenem po drugiej stronie Wisły. Entuzjaści piwa pod chmurką być może wkrótce otworzą butelki legalnie na „Poniatówce”, plaży przy moście księcia Poniatowskiego.

Decyzja o bulwarach zapadła dużo wcześniej, jednak trzeba było poczekać na jej uprawomocnienie. Od dzisiaj postanowienia wchodzą w życie.

Co więcej, w okolicach zostaną zamontowane alkomaty.

Chodzi o to, by bywalcy bulwarów mogli sprawdzić, czy mogą wsiąść np. na rower - tłumaczy Agnieszka Kłąb, rzecznik ratusza w rozmowie z fakt.pl.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Warszawiakom udanego weekendu na świeżym powietrzu.

Więcej o: