Urzędnicy apelują, by uczniowie nie uprawiali seksu na rondach. Mają ważne powody

W kwietniu rozpoczyna się świętowanie absolwentów szkół średnich w Norwegii. Uczniowie bawią się tak hucznie, że władze apelują do nich o tak absurdalne rzeczy, jak powstrzymanie się od seksu na rondach.

Urzędnicy z zarządu dróg i autostrad w Norwegii zaniepokoili się zbliżającym świętowaniem uczniów swojego kraju. Młodzież w czasie imprezy podobnej do dobrze znanych nam juwenaliów naprawdę potrafi się wyluzować.

Uczniowie nie żałują sobie alkoholu, a także zdarza im się uprawiać seks w dziwnych miejscach. Jak donosi The Local, władze w trosce o bezpieczeństwo rodaków zaapelowały, aby świętujący nie biegali nago po mostach, bo mogą zostać potrąceni oraz aby nie oddawali się fizycznym uciechom...na rondach.

Młodzież uprawiająca seks na rondach może dekoncentrować kierowców, co prowadzi do wypadków - wyjaśnia Terje Moe Gustavsen, dyrektor urzędu zajmującego się drogami.

Urzędnicy proszą, aby nie uprawiali seksu na rondachUrzędnicy proszą, aby nie uprawiali seksu na rondach Fot. Sesse | Wikipedia

Russefeiring to święto absolwentów szkół średnich w Norwegii. Uczniowie mają co prawda do zdania jeszcze maturę, ale mimo to zaczynają hucznie świętować już wcześniej. 

Russ już się rozpoczęło i potrwa aż do 17 maja, dnia  w którym Norwegowie obchodzą Święto Konstytucji. Przez 3 tygodnie młodzi ludzie noszą specjalne stroje i piją na umór za pozwoleniem nauczycieli i rodziców.

Dlaczego dorośli się na to godzą, a wręcz przyklaskują takiemu zachowaniu? Bo tradycja trwa w Norwegii już wiele lat, a po zakończeniu imprez młodzież grzecznie wraca do nauki

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Przedszkolaki tłumaczą, czym jest miłość. I jak zwykle zaskakują. "Nikt nie ma już do niego więcej miłości"

Więcej o: