Sezon na komary rozpoczęty. Znamy łatwe sposoby, jak ochronić się przed owadami

Piękna pogoda za oknami coraz częściej wyciąga nas z domu. Jednak na zewnątrz czyhają już głodne krwi komary. W tym sezonie ma być ich naprawdę dużo.

Wiosna zawitała do Polski i miejmy nadzieję chwilę u nas pozostanie. Jednak nawet piękna pogoda ma swoje wady. Wraz z sezonem spacerów, wycieczek rowerowych czy błogiego lenistwa nad wodą, nadchodzi też sezon komarów.

Ukąszenia tych małych, irytujących stworzeń potrafią popsuć wypoczynek każdemu. A wizja odganiania ich zamiast korzystania z chwil relaksu nie napawa optymizmem. Dlatego zanim komary ostatecznie zaatakują, proponujemy uzbroić się w kilka rzeczy, które pomogą w walce ze szkodnikami.

1. Rośliny

Komary nie lubią zapachu bazylii, tymianku, mięty czy rozmarynu. Wystarczy zainwestować w odpowiednie sadzonki, żeby owady przestały mieć ochotę nas odwiedzać.

2. Chroń skórę

Trik z odstraszaniem komarów zapachami można też wykorzystać na naszym ciele. Wystarczy zmieszać wodę z odrobiną octu jabłkowego i rozpyl ją na całym ciele. Dobrym zamiennikiem będzie olejek cytrynowy.

3. Czosnek

Jedz czosnek, komary go nienawidzą. Potrawy z czosnkiem sprawią, że wydzielany przez Ciebie zapach będzie nieznośny dla owadów. Tym razem jednak nie zalecamy stosować warzywa bezpośrednio na skórę, może to prowadzić do podrażnień.

4. Czego unikać

Unikaj jaskrawych ubrań, perfum i kosmetyków o silnym zapachu. Wszystkie te rzeczy przyciągają komary.

5. Woda

Usuń ze swojego otoczenia wszystkie przedmioty, w których może gromadzić się woda. Komary rozmnażają się w otoczeniu wilgoci, dlatego lepiej jeśli im to w porę uniemożliwisz. 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Las od wschodu do zachodu. Wielka Brytania zasadzi aż 50 milionów drzew

Więcej o: