Kolory pasków na paście do zębów mają swoje znaczenie. Warto sprawdzić przed zakupem

Kolorowe paski na opakowaniach past do zębów nie znalazły się na nich przez przypadek. Przekazują nam one bardzo ważną informację na temat składu produktu, którego nie powinniśmy lekceważyć.

Gdy kupujemy pastę do zębów zwykle zwracamy uwagę na cenę, producenta lub właściwości produktu. Jedni wybierają tę pastę, która mocniej wybiela zęby, inni stawiają na odświeżenie oddechu. Mało kto zauważa kolorowe paski na opakowaniach.

Okazuje się, że umieszczono je tam nie bez powodu. Każdy kolor paska kryje w sobie istotną informację na temat składu pasty. Jest to niezwykle ważny element, który powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie produktów, szczególnie tych przeznaczonych do higieny jamy ustnej.

Kolor paska na paście do zębów ma znaczenieKolor paska na paście do zębów ma znaczenie Great Life and more... | Youtube | (kadr)

Czarny

Informuje o tym, że pasta składa się wyłącznie z chemicznych produktów.

Czerwony

Mówi nam, że składniki użyte do produkcji pasty są naturalne, jednak wzbogacono ją o substancje chemiczne.

Niebieski

Pasta z niebieskim paskiem składa się z naturalnych substancji, jednak znajdziemy w niej także składniki medyczne. 

Zielony

Zielony pasek to dobra wiadomość dla tych, którzy stawiają na naturę w używanych kosmetykach. Pasta oznaczona w ten sposób jest w 100 procentach naturalna.

 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

A gdyby plastik nie był szkodliwy dla środowiska? Ten powstaje z bakterii i... słońca

Więcej o: