Bolą cię plecy? Dzięki temu prostemu ćwiczeniu przestaną. Wystarczy tylko ręcznik

Fizjoterpaeuta podzielił się swoją metodą, która pomaga niwelować ból pleców. Ponadto pomaga zapobiegać trzymaniu złej postawy. Potrzebny będzie do niej tylko ręcznik.

Ból kręgosłupa to nie przelewki. Trudno funkcjonować normalnie, kiedy plecy nie pozwalają nawet normalnie siedzieć.

Toshiki Fukutsudzi to japoński fizjoterapeuta, który blisko 10 lat pracował nad sposobem, który pomoże wygrać mu z bólem pleców u jego pacjentów. W końcu ją opracował i podzielił się nią w sieci. Wystarczy 5 minut dziennie, by pożegnać się z niedogodnościami bolącego kręgosłupa.

Przygotujcie sobie ręcznik.

 

Ręcznik należy zwinąć w rulon, a następnie obwiązać, tak by się nie rozwinął.

Do dalszej części ćwiczenia będzie potrzebna twarda powierzchnia, może to być podłoga, nawet odpowiednio długi stół się nada, jesli nie mozecie położyć się na ziemi.

Ręcznik należy włożyć pod plecy, przy części lędźwiowej, tak by leżał rónolegle do pępka.

Teraz trzeba położyć prosto nogi, by były w tej samej lini co ramiona. A teraz uwaga, skrzyżyjcie lekko stopy, tak by pięty były dalej na ziemi, ale stykały się palcami.

Teraz trzeba wyciągnąć do góry ręce. Niech będą proste, a dłonie powinny dotykać wewnętrzną stroną podłogi. Również palce powinny się stykać.

W tej pozycji trzeba wytrzymać 5 minut. Na samym początku może to być nieco nieprzyjemne, ale mięśnie zaczną się rozciągać, a kręgosłup prostować.

Jeżeli ćwiczenie będzie źle wykonane, ból może być spory - wtedy należy go zaprzestać. 

Jeśli często bolą Was plecy, zaleca się by poleżeć tak codziennie przez 5 minut. Warto jednak zawsze udać się do lekarza lub fizjoterapeuty po fachową poradę

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny.
Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Dziewczynka robi sztuczkę i naprawdę znika. Tata jest w szoku! [WIDEO]