Nowy program 'Student Plus' przewiduje wysokie stypendia. Bardzo łatwo je zdobyć

'Student Plus' to kolejny program PiS, który ma na celu poprawę życia młodych Polaków. Beata Szydło obiecuje, że nowe pomysły między innymi ułatwią studentom pogodzenie nauki z rodzicielstwem.

Premier Beata Szydło wraz z wiceprezydentem Leszna Piotrem Jóźwiakiem zaprezentowali pomysł na kolejny program. Tym razem Szydło chce zainwestować w pomysł o nazwie 'Student Plus'.

Jak donosi radiozet.pl, program ma na celu przede wszystkim zatrzymać studentów w miastach, w których się uczyli. Ma to związek z wyludnianiem małych miejscowości takich, jak np. Leszno. 

Kolejny problem studentów to próba pogodzenia nauki i rodzicielstwa. 

Organizacje studenckie wskazały nam obszary, w których potrzebne są zmiany, by ułatwić młodym rodzicom studiowanie - informuje Beata Szydło.

Prezydent Leszna deklaruje, że w jego mieście program ruszy już w październiku, a studenci otrzymają stypendia - nawet 1000 złotych miesięcznie. Pieniądze będą przeznaczone wyłącznie dla tych, którzy po studiach zostaną w Lesznie.

Decyzje o tym, kto dokładnie załapie się na stypendia, mają podejmować radni i przedsiębiorcy. Pieniądze będą przyznawane w trakcie trwania roku akademickiego.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

500 zł na dziecko. Co na to Polacy? "Mam szóstkę dzieci i jest to kwota odpowiednia" [SONDA]

Więcej o: