Sprawdzili czy kierowcy autobusów wożą nas po pijaku. Wyniki dają do myślenia

Zakończyła się akcja 'Trzeźwy autobus'. Policjanci skontrolowali ponad 21 tysięcy polskich kierowców. Wyniki napawają optymizmem.

Policja postanowiła zbadać trzeźwość kierowców, aby sprawdzić bezpieczeństwo pasażerów przed zbliżającym się weekendem majowym. W akcji wzięło udział około 5 tysięcy funkcjonariuszy.

Wyniki akcji 

"Trzeźwy autobus'' przyniósł raczej dobre wyniki. Jak donosi interia.pl, na 21 tysięcy zbadanych kierowców zatrzymano dziewięciu, którzy odpowiedzą za wykroczenie w postaci prowadzenia pojazdu z zawartością alkoholu między 0,2 a 0,5 promila we krwi.

Zakończyła się akcja 'Trzeźwy autobus'Zakończyła się akcja 'Trzeźwy autobus' Fot. miguelrd68 | Pixabay

Niestety osiem skontrolowanych osób wsiadło za kółko w gorszym stanie. Wykryto w ich organizmie powyżej 0,5 promila, co oznacza, że popełnili przestępstwo.

Okazało się też, że dwóch zatrzymanych kierowców prowadziło pojazd bez uprawnień. A dwadzieścia osób zostało poddanych kontroli narkotykowej.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem jakichkolwiek środków psychoaktywnych to skrajna nieodpowiedzialność i nie można przymykać na takie zachowania oczu. Jednak procent kierowców, którzy nie dostosowali się do przepisów był bardzo niski.

Oznacza to, że policji powoli udaje się zwalczać nietrzeźwość za kółkiem, co jest dobrą informacją, szczególnie dla pasażerów.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Czy wiesz jak prawidłowo włączać się do ruchu? Dzięki tym zasadom, każdemu będzie jeździć się wygodniej