Boisz się, że złapie Cię burza? Jest prosty sposób, by nie dać się zaskoczyć piorunom

Powstała dokładna mapa, która pokazuje w czasie rzeczywistym, gdzie w danej chwili jest burza. Informuje ona też o miejscach uderzeń piorunów oraz opadów deszczu.

Kwiecień to zwykle sezon burz. Niestety często są one niespodziewane nawet dla synoptyków. Dlatego aby być na bieżąco z kaprysami pogodowymi, warto wejść na stronę www.lightningmaps.org.

Znajdziecie tam specjalną mapę świata, która pokazuje dokładnie, gdzie aktualnie jest burza. Zapis pogody ma jedynie kilkusekundowe opóźnienie w stosunku do czasu rzeczywistego.

Gdzie teraz jest burza?Gdzie teraz jest burza? www.lightningmaps.org | (kadr)

Legenda

Kropki na mapie oznaczają pioruny, które przed chwilą pojawiły się w danym miejscu na niebie. Czerwone znaczniki to najnowsze wyładowania, pojawiają się po 30 sekundach od rzeczywistego wystąpienia.

Im starsze wyładowania, tym ciemniejszy kolor. Ciemnobrązowe kropki oznaczają pioruny, które pojawiły się 60 minut temu. Po przybliżeniu mapy możemy zobaczyć, w jakim obszarze był słyszalny grzmot danego pioruna.

W opcjach strony można też włączyć informację o opadach deszczu.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o: