Motocykliści zyskują przywileje na drodze. Kierowcy muszą nauczyć się nowych zasad

Kierowcy powinni przygotować się na zmiany w ruchu drogowym. Pojawi się nowy znak, a motocykle będą mogły jeździć buspasami.

Już od maja motocykliści zyskają nowe uprawnienia w Warszawie. Każdy miłośnik jednośladów będzie mógł poruszać się buspasem.

Na warszawskich drogach zacznie funkcjonować nowy znak drogowy. Informuje on, że poza busami, mikrobusami i taxówkami, na buspasy wjadą też motocykle.

Nowy przepis ma zacząć obowiązywać już od maja tego roku.

Póki co zmiana zasad jest tymczasowa i obejmie dwie warszawskie lokalizacje. Nowy znak pojawi się na trasie Łazienkowskiej oraz w Alei Solidarności i na ulicy Radzymińskiej. Testy nowego rozwiązania potrwają do października 2018 roku.

Jak podaje rdc.pl, Politechnika Warszawska przeprowadziła badania, z których wynika, że motocykliści poruszający się buspasami, jeżdżą wolniej. Jeśli ich wnioski się potwierdzą, być może tymczasowy przepis zacznie obowiązywać w Warszawie na stałe.

Jednak w przypadku zwiększonej ilości wypadków w miejscach testów, badania zostaną natychmiast przerwane.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Motocykliści będą mieć oczy dookoła głowy. Na rynek wejdzie kask rodem z filmów Science Fiction

Więcej o: