Woda utleniona potrafi w domu zdziałać cuda. Nie wiedzieliśmy, że można jej użyć też do tego

Woda utleniona najczęściej znajduje się w naszych domach na wypadek skaleczeń i służy nam do dezynfekcji. Jednak warto pamiętać o zupełnie innych, równie przydatnych jej zastosowaniach.

Walka z pleśnią

Pleśń najczęściej pojawia się w wilgotnych i ciepłych miejscach. Dobrym przykładem są nasze łazienki. Często radzimy sobie z nią za pomocą wybielacza. Jednak jest on niezdrowy dla naszej skóry i układu oddechowego, więc warto skorzystać z zamiennika.

Wtedy z pomocą przychodzi woda utleniona. Wystarczy przetrzeć zapleśniałe miejsca, jak fugi, ściany i zakamarki łazienki. Usuniemy tym sposobem pleśń i zapobiegniemy jej nowemu powstawaniu.

Czyszczenie

Jak podaje portal kobieceinspiracje.pl, woda utleniona może zastąpić także środki czyszczące. 1/4 buteleczki wody utlenionej na 2 litry wody wystarczy, aby stworzyć mieszankę, która doskonale poradzi sobie chociażby z brudnymi podłogami.

Plamy z krwi

Krew jest niezwykle trudna do usunięcia z tkanin. Szczególnie jeśli zdążyła już zaschnąć i wgryźć się w materiał. Jednak po wymoczeniu plamy w wodzie utlenionej, zabrudzenie powinno z łatwością zejść.

Brudne okna

Woda utleniona to także dobry zamiennik płynu do mycia okien. Świetnie czyści szkło, ceramikę i ułatwia walkę ze smugami.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Matka Polka i inne - wszystkie typy polskich kobiet

Więcej o: