Stosujesz tabletki antykoncepcyjne? Naukowcy pokazują, jaką krzywdę robi to Twojemu mózgowi

Zaskakujące odkrycie naukowców.

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych to jedna z najpopularniejszych form antykoncepcji. Ale czy zdrowa? Najnowsze badania naukowców pokazują, że niekoniecznie.

Większość kobiet zażywających hormony odczuwało pewnie skutki uboczne. Obniżone libido, zawroty głosy, wzrost masy ciała, to tylko niektóre z efektów niepożądanych.

Jak podaje zdrowie.gazeta.pl, w większości przypadków za wszelkie skutki uboczne stosowania tej formy antykoncepcji odpowiedzialne jest... kurczenie się mózgu! To właśnie odpowiada za wahania nastroju kobiet.

Są kobiety, które odczuwają negatywne, emocjonalne efekty uboczne doustnej antykoncepcji. To możliwe, że zmiany w obrębie kory mózgowej są powiązane z nimi - potwierdza kierujący badaniami Nicole Petersen.

Jakby tego było mało, tabletki antykoncepcyjne mogą spowodować, że jajniki zmniejszają się, a kobietom trudniej jest się skupić, czy też zapamiętywać.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Matka Polka i inne - wszystkie typy polskich kobiet