Wkrótce zmieni się świat, jaki znamy. Oni przepowiadają, jak to się stanie

Badania nad mózgiem, drukowanie w 3D, sieci telefonów komórkowych i przetwarzanie danych codziennie tworzą fundament całkiem nowej rzeczywistości. Już wkrótce czekają nas rzeczy, które nikomu się nie śniły.

Pierwsza rzecz jaką robimy zaraz po obudzeniu i ostatnia przed pójściem spać to wzięcie do ręki telefonu. Nieważne czy sprawdzamy pogodę, czy portale społecznościowe - uruchamiamy małego robota, który jest z nami prawie cały czas.

Jak zauważają twórcy kanału Killuminati, eszcze 15 lat temu nie do pomyślenia było, że ludzie spotykający się w kawiarniach, zamiast rozmawiać ze sobą, dzielić przeżyciami i emocjami, duży procent czasu będą spędzali wpatrując się w małe, plastikowe pudełeczka - smartfony.

Jednak zgodnie z wróżbami, jakie widzimy na filmie, już wkrótce pójdziemy o krok dalej.

 

Epoka rozszerzonej rzeczywistości

Już wkrótce czekają nas ogromne zmiany związane z rozwojem technologii. Ludzie przestaną odróżniać to, co naturalne, a co wymyślone przez naukę. 

To co teraz dzieje się ze światem, to czwarta faza rewolucji technologicznej, która ma na celu połączenie systemu cyfrowego, biologicznego i fizycznego.

Według filmu opublikowanego na kanale Killuminati internet, jaki znamy - zniknie. Przestaniemy zwracać uwagę na technologie, ponieważ będą elementem naszego życia tak naturalnym, jak oddychanie. Interaktywne urządzenia, które nie tylko wykonują nasze polecenia, ale również wywierają na nas wpływ są początkiem rewolucji. 

Wkrótce świat będzie składał się z czipów, przenoszących informacje. Aby przelać tekst na ekran nie będziemy musieli używać klawiatur, system będzie bezpośrednio łączył się z naszym mózgiem i miał dostęp do każdej naszej myśli.

Bardzo szybko rozwijają się także prace nad stworzeniem sztucznej inteligencji. Nie jest to zwykły robot, którego możemy rozłożyć na części i sprawdzić jego zachowania i wykonane czynności. Sztuczna inteligencja rozwija się sama i podejmuje niezależne od nas decyzje, co ma przybliżyć ją do sposobu myślenia człowieka. 

Czytając takie informacje nasuwa się pytanie, gdzie jest granica i czy faktycznie świat, który mają ulepszyć technologie, naprawdę będzie lepszy niż ten, w którym teraz żyjemy.

Oczywiście warto zachować dystans wobec teorii, od których roi się w internecie. Nikt nie może mieć pewności, jak będzie wyglądała przyszłość, niemniej materiały podobne do tych, które zamieszcza kanał Killuminati potrafią wzbudzić ciekawość i zasiać niepokój.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

5 rzeczy, które przewidział "Powrót do przyszłości II"

Więcej o: