Sezon na przeziębienia i grypę trwa. Znamy domowe sposoby, aby szybko się ich pozbyć

Ciągłe wahania temperatur oraz niespodziewane opady deszczu sprzyjają przeziębieniom. Znamy sposoby, jak szybko pozbyć się ich objawów, bez odwiedzania apteki.

1. Zimny kompres

Okład można zrobić ze zwykłych chusteczek zmoczonych zimną wodą i przykładać do nosa. Kiedy zrobią się ciepłe należy wymienić je na nowe - i tak przez 10 minut. Jest to łatwy sposób na pozbycie się kataru.

2. Płukanki

Jeśli kompres nie pomoże, warto zastosować też płukankę z wody i soli kuchennej. Wystarczy pół łyżeczki przyprawy na połowę szklanki wody. Roztwór można wprowadzić do nosa za pomocą strzykawki.

3. Kamfora

Gdy problemem jest kaszel, należy natrzeć klatkę piersiową kamforą, ubrać się ciepło i położyć do łóżka. Podobny efekt przyniesie termofor z gorącą wodą.

4. Liście kapusty

To bardzo prosty i skuteczny sposób na pozbycie się bólu gardła. Wystarczy wyszorować liście kapusty, zmiażdżyć je i ogrzać w ciepłej wodzie. Miazgę należy przyłożyć do szyi, owinąć szalikiem i potrzymać przez 20 minut.

5. Rosół

Przeziębieniu często towarzyszy ból mięśni. Wówczas na ratunek przychodzi rosół z kury. Jak podaje portal se.pl, zupa ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antywirusowe i antybakteryjne.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Domowe syropy z warzyw i owoców wspomogą twoją odporność i pomogą w walce z przeziębieniem. Sprawdź, jak łatwo je zrobisz!

Więcej o: