Włączasz klimatyzację gdy tylko wsiądziesz do auta? Skutki mogą być opłakane

Szczególnie w gorące dni, gdy wchodzimy do auta od razu włączamy klimatyzację. Może to odbić się na naszym zdrowiu.

Wysokie temperatury opanowały Polskę. To czas, w którym wszyscy tuż po wejściu do auta włączamy klimatyzację, aby poczuć błogi chłód. Jednak popełniamy w ten sposób duży błąd.

Włączając klimatyzację zaraz po zamknięciu za sobą drzwi auta narażamy się na wdychanie niebezpiecznego dla nas benzenu. 

Dlaczego nie należy włączać klimatyzacji zaraz po wejściu do auta?Dlaczego nie należy włączać klimatyzacji zaraz po wejściu do auta? Fot. MikesPhotos | Pixabay

Jak donosi portal kobieceinspiracje.pl, wydziela się on z materiałów takich jak plastik i może powodować okropne bóle głowy, niszczy szpik kostny, powoduje raka i ma zły wpływ na nasze ogólne samopoczucie. 

W zamkniętym samochodzie nagrzanym przez słońce może znajdować się tak wiele benzenu, że jego dawka we wdychanym powietrzu zostaje przekroczona nawet kilkudziesięciokrotnie.

Dlatego zanim włączymy klimatyzację, zaleca się przewietrzenie samochodu. Wystarczy na 2-3 minuty otworzyć okna auta i wprowadzić do niego trochę świeżego powietrza.

Tak krótki czas nie wpłynie znacząco na czas naszej podróży, a na pewno uchroni nas przed działaniem trującej substancji.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o: