Opróżniał kosz. Między śmieciami znalazł zawinięte w gazety tajemnicze znalezisko

Mężczyzna znalazł majątek na lotnisku, jednak postanowił uczciwie go zwrócić. Nie dostał nawet znaleźnego.

Na lotnisku południowokoreańskim Incheon jeden ze sprzątaczy trafił na niecodzienne znalezisko. Gdy opróżniał jeden z koszy na śmieci, jego oczom ukazało się złoto. Okazało się, że ktoś wyrzucił 7 kilogramowych sztabek owiniętych w gazety.

Mężczyzna nie zachował skarbu i oddał go w ręce policji. Funkcjonariusze podejrzewają, że złoto może mieć związek z jakimś przestępstwem.Wartość sztabek wyceniono na 350 mln tamtejszych wonów, czyli około 1,1 mln złotych.

Wedle prawa sprzątacz powinien zostać właścicielem majątku po upływie pół roku, jeśli nikt nie zgłosi swojej zguby. Biorąc pod uwagę, że najprawdopodobniej złoto pochodzi z przestępstwa, takie prawdopodobieństwo jest bliskie zeru.

Jak donosi BBC, gdyby osoba, która zgubiła sztabki jednak się po nie zgłosiła, uczciwemu znalazcy nadal należy się nagroda. Dokładnie 20 procent wartości znalezionego przedmiotu, czyli w tym przypadku 70 milionów wonów - ok. 227 tys. złotych.

Niestety sprzątacz z Korei nie miał tyle szczęścia, ile zakładał. Złoto zostanie w rękach policji, a on nie dostanie nawet grosza znaleźnego, ponieważ jest pracownikiem obsługi lotniska.

Odnajdywanie i oddawanie zagubionych na lotnisku rzeczy, należy do obowiązków sprzątaczy. W chwili kiedy mężczyzna znalazł złoto, pracował jako personel lotniska - oświadczają władze lotniska.

Miejmy nadzieję, że mimo niesprawiedliwego prawa, karma wróci jeszcze do uczciwego znalazcy. Być może w jeszcze bardziej korzystnej dla niego formie. 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Każdy samolot, którym latasz jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

Więcej o: