Uderzył w siedzenie w autobusie, a materiał zmienił kolor. Wszyscy na tym siadamy

Na fotelach w komunikacji miejskiej siadamy wszyscy. Z reguły na pozór wyglądają dość czysto i rzadko budzą nasze podejrzenia. Jednak wystarczy chwila, aby przekonać się, co w sobie kryją.

Autobusy i tramwaje to najpopularniejszy sposób podróżowania do pracy czy szkoły. W dużych miastach w ciągu roku na każdym siedzeniu siadają miliony osób. Nic dziwnego, że fotele nie należą do najczystszych.

Chociaż rzadko zdarzają się na nich widoczne plamy czy zanieczyszczenia, to wystarczy jeden ruch, aby je zdemaskować.

Na portalu Youtube pojawił się film, na którym pasażer uderza w materiał na krześle w autobusie. Czysta na pozór tkanina nagle zaczyna zmieniać kolor.

Nad krzesłem pojawia się brązowy pył. Z każdym uderzeniem ręki jest go więcej i z czasem pokrywa całą powierzchnię fotela. 

 

Pył unoszący się nad siedzeniem to w dużej mierze kurz, ale także mocno uczulające roztocza, brud, a nawet kawałki ludzkiej skóry.

W internecie nie brakuje także filmów, na których widać, jak trudno doczyścić zbierający się brud z krzeseł. Jednak skoro istnieją takie nagrania, są dowody, że ktoś faktycznie regularnie je czyści. Oby to była prawda :)

 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Czy wiesz jak prawidłowo włączać się do ruchu? Dzięki tym zasadom, każdemu będzie jeździć się wygodniej

Więcej o:
Komentarze (2)
Uderzył w siedzenie w autobusie, a materiał zmienił kolor. Wszyscy na tym siadamy
Zaloguj się
  • brak.slow

    Oceniono 2 razy 0

    Kiedyś siedzenia były obszyte skoropodobnym materialem który nue chlonal w siebie kurzu moczu g.... i wszystkiego co się da. Łatwo dało się go myc a i siedzenia były dużo wygodniejsze . Dlaczego więc to zmieniono?

  • qwerfvcxzasd

    Oceniono 3 razy -1

    Dlatego materiałowe siedzenia to idiotyzm, dlatego nigdy nie siadam w komunikacji miejskiej i dlatego kocham swój samochód. - i z niego LEWACTWO wy moje NIGDY nie zrezygnuję - tępe gnoje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX