Wiemy, gdzie zrobić zakupy na grilla, żeby nie przepłacić. Tam nie stracicie pieniędzy

Kiełbasa, karkówka, przyprawy i zimne napoje to produkty niezbędne do zorganizowania idealnego grilla. Gdzie zrobić zakupy na posiadówkę z rodziną i znajomymi, żeby nie przepłacić?

Platforma TakeTask wychodzi na przeciw grillującym Polakom i porównuje ceny produktów niezbędnych do udanego wypoczynku w ogrodzie. Okazuje się, że dwie sieci supermarketów w konkurencji cenowej idą łeb w łeb.

Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę? Lidl ma na to sposób. Będą "tanie soboty" > > >

Za zakupy 'grillowe' w Biedronce zapłacimy około 103,79 złotych, w Lidlu niewiele więcej, bo 105,61 złotych.

Co ciekawe sporo produktów w obu sklepach ma identyczną wartość. Litr soku pomarańczowego w Lidlu i Biedronce kosztuje 3,49 złotych, a karkówka bez kości 9,45 złotych. Co do grosza zgadza się także cena kiełbasy podwawelskiej.

Największą rozbieżność między sklepami zauważymy kupując kurczaka, który jest znacznie tańszy w Biedronce, czy przyprawy do grilla, w które lepiej zaopatrzyć się w Lidlu.

Analitycy z TakeTask zauważają, że podobne ceny sklepów to nie przypadek. Sieciówki dokładnie śledzą działania konkurencji i badają rynek. 

Grillowaniu towarzyszy zwykle także picie alkoholu. Z reguły w ciepłe dni, Polacy sięgają po piwo na ochłodę. Analiza cen napojów wykazała, że za czteropak jasnego piwa w puszce w Biedronce w promocyjnej cenie kosztuje 6,60 złotych. Za podobne piwo w Lidlu zapłacimy 7,40 złotych w promocji '4 w cenie 3.

 

Czytaj też: Dostałeś SMS z tych sieci sklepów? Uważaj, to może Cię sporo kosztować > > >

Zobacz też: Najtańsze piwo świata: 40 groszy! > > >

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

W supermarketach jest wiele kas, ale do której się ustawić, by nie czekać zbyt długo?

Więcej o: