Tych prezentów nie dawaj dziecku na komunię. Możesz wyrządzić mu krzywdę

Podpowiadamy, czego nie kupować dziecku.

Prezent na pierwszą komunię sprawia często sporo problemów. Niektórzy kierują się tradycjami i wybierają złotą biżuterię, gadżety związane z religią, inni nowoczesnością i jako podarunek wręczają laptopa, aparat cyfrowy, a nawet quad.

Jednak najważniejsze jest to, aby prezent nie wyrządził dziecku krzywdy.

Jakich prezentów powinnaś unikać? Mamy dla Ciebie listę z podpowiedziami.

Przeczytaj też: Komunie: Polacy oszaleli. W Gliwicach pod kościół podjechała limuzyna, a to nie koniec>>>

1. Zwierzę

Niemalże każde dziecko marzy o własnym zwierzątku. Jednak pamiętaj, że żywe stworzenie nie jest najlepszym pomysłem na prezent. Wprawdzie dziecko z pewnością ucieszyłoby się z takiego podarunku, jednak mógłby on przysporzyć więcej trudności niż radości. Decyzja o kupnie/adopcji zwierzątka powinna być podjęta między dzieckiem a rodzicami.

Jeżeli zaś jesteś rodzicem zastanów się, czy nie lepiej przemyśleć tą decyzję i nabyć zwierzaka w innej formie, aniżeli prezentowej.

Prezent na komunięPrezent na komunię Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

2. Quad

Ta "zabawka" jest nie tylko kosztowna, ale też powoduje sporo wypadków. A przecież nie chcesz, aby dziecko spotkała krzywda.

Przeczytaj też: Quad na komunię to już przeżytek. Chrzestni powinni złapać się za kieszenie>>>

I Komunia świętaI Komunia święta Fot. Tomasz Waszczuk / Agencja G

3. Telewizory plazmowe, konsole, telefony komórkowe

Z jednej strony w tego typu prezentach nie ma nic złego, z drugiej strony wywołują one u dzieci rywalizację. Dzieci licytują się nawzajem otrzymanymi prezentami, budują sobie na tej podstawie poczucie własnej wartości. A przecież nie o to w tej uroczystości chodzi.

Pamiętaj, że pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie, które dziecko zapamięta na całe życie. Niech prezenty będą tylko dodatkiem do tego, co przecież najważniejsze.

Przeczytaj też: Lawa dosłownie pochłania samochód. Tak ognista maź niszczy rajską wyspę>>>

Wszystkie polskie dzieci miały dostać pieniądze na wyprawki. Są haniebne wyjątki>>>

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Kto jest najlepszym przyjacielem dziecka? Pies!

Więcej o:
Komentarze (4)
Tych prezentów nie dawaj dziecku na komunię. Możesz wyrządzić mu krzywdę
Zaloguj się
 • jackreacher

  Oceniono 5 razy 3

  Najlepiej dac ksiazke Dawkinsa "Bog urojony"

 • mentice

  Oceniono 3 razy 1

  Sama komunia to krzywda. Dziecko dostaje nagrody i prezenty bo sucha kleche i siostrzyczki. Tragedia. Przekaz: jak bedziesz słuchał kleszke to dostaniesz prezent. A potem przez całe zycie sie okazuje, ze to kleszka oczekuje prezentow.

 • the_incognito

  0

  Całe wydarzenie to jedna wielka obłuda i przekupstwo. Dzieci bezmyślnie idą, bo za chwilę będą obsypane prezentami. Rodzice mają pole do popisu w temacie próźności i pozerstwa - kto lepszym samochodem, czyje przyjęcie lepsze. Czarna mafia się cieszy, bo wpada kasa i przybywa pseudo - wiernych. I spirala szaleństwa się kręci.

 • condominio.comproprieta

  0

  Czytałem kilka razy,że mięso ,kiełbasa a nawet ryba są wysoce szkodliwe w takim grillowaniu.
  Sprawdźcie,czy bolą was żołądki,czy macie bóle wątroby,nadkwasotę i inne podobne niedyspozycję?Szanujćie zdrowie a nie ulegajcie tzw.modzie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX