Ze sklepów ma zniknąć popularny produkt, którego codziennie używamy. Chodzi o bezpieczeństwo

Służą nam do demakijażu, mycia okien czy czyszczenia biurka w pracy, a w podróży są wręcz niezbędne. Brytyjczycy chcą wycofać ze sklepów mokre chusteczki.

Mokre chusteczki chociaż bardzo praktyczne i przydatne, zawierają plastik, który nie ulega rozkładowi. Przez to produkt zanieczyszcza środowisko. Jednak nie jest to jedyny kłopot związany z chusteczkami, który odkryli Brytyjczycy.

Zobacz też: Na tym ciasteczku leży pięć kleszczy. Zauważycie je wszystkie? > > >

Jak donosi rmf.fm, niepozorny produkt jest odpowiedzialny za 93 procent zatkanych rur kanalizacyjnych w ubiegłym roku. Dzieje się tak dlatego, że ludzie wrzucają chusteczki do toalet, zamiast do kosza. 

Brytyjski Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich pracuje nad tym, aby informacje o składzie chusteczek były lepiej widoczne na ich opakowaniach. Jeśli ten ruch nie pomoże, produkt zostanie dodatkowo opodatkowany.

Jednak nadal nierozwiązany pozostaje problem zanieczyszczania środowiska. Departament sugeruje producentom zmianę składu, aby chusteczki można było bez problemu poddać recyklingowi. 

Jeśli plastik nie zniknie z mokrych chusteczek, one będą musiały zniknąć najpóźniej do 2042 roku - zapowiada premier Theresa May.

Chusteczki nawilżane to nie jedyny produkt, który może zniknąć z półek sklepowych w Wielkiej Brytanii. Rząd zastanawia się także nad zatrzymaniem produkcji słomek, plastikowych opakowań butelek czy wacików kosmetycznych. 

Nie jest wykluczone, że zmiany za jakiś czas pojawią się też w Polsce. 

Czytaj też: Chciał wynieść ze sklepu w Sopocie łososia. Odwdzięczył się siarczyście, kiedy go złapali > > >

Zobacz też: Wiemy, gdzie zrobić zakupy na grilla, żeby nie przepłacić. Tam nie stracicie pieniędzy > > >

Drodzy Czytelnicy!Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl. 

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Naturalny i przyjazny dla środowiska proszek do prania zrobisz... z trzech prostych składników! Sprawdź

Więcej o: