Cola ma całkiem przydatne zastosowania w domu. Nie musi służyć tylko do picia

Nie radzimy pić coli w upalne dni, bo ze względu na dużą zawartość cukru i tak nie ugasi pragnienia. Jednak napój doskonale nadaje się do wielu innych rzeczy.

Cola to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Uwielbiają ją zarówno dorośli jak i dzieci. Napój znany jest także z tego, że świetnie radzi sobie z usuwaniem rdzy, co można wykorzystać w wielu sytuacjach.

Zobacz też: 5 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE o Coca-Coli > > >

Zabrudzony spód żelazka to od dziś już nie problem. Z łatwością usunie go cola ze względu na zawartość kwasu fosforowego. Substancja rozpuści z łatwością rdzę zebraną na metalowej powierzchni.

Ściemniałe monety będą wyglądały jak nowe, wystarczy, że zanurzycie je na kilka minut w napoju.

Za to szklanka coli dodana do płynu do prania to świetny sposób na pozbycie się tłuszczu z tkanin.

Popularny napój poradzi sobie doskonale także z przeczyszczeniem rur. Wystarczy, że wlejesz około pół litra do odpływu, a po upływie godziny lub dwóch zalejesz rurę wrzącą wodą.

Cola da też nowe życie Twoim naczyniom kuchennym. Wystarczy nalać trochę płyny na dno garnka lub patelni i podgrzewać przez kilka minut. Warto pamiętać, żeby nie doprowadzać do wrzenia. Potem wlewamy do naczynia płyn i czyścimy. 

Mamy nadzieję, że te triki przydadzą się Wam w porządkach. :)

Czytaj też: Cola powoduje bezpłodność? > > >

Zobacz też: Ze sklepów ma zniknąć popularny produkt, którego codziennie używamy. Chodzi o bezpieczeństwo > > >

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny.

Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Którą colę lubicie najbardziej? Okazuje się, że nie tę oryginalną [TEST SMAKU]

Więcej o: