Płaca minimalna dla Polaków wzrośnie już niedługo. To będzie imponująca podwyżka

Często słyszymy o nowych podwyżkach cen i kombinujemy, jak dostosować do nich nasze wydatki. Zdecydowanie o wiele przyjemniejsze dla ucha są informacje o podwyżkach plac, a taka nastąpi już wkrótce.

Tak dużej podwyżki płacy minimalnej w Polsce nie było dawno. Według informacji, które zebrał portal GazetaPrawna.pl, w przyszłym roku najniższa pensja Polaka na etacie będzie musiała wynieść 2217 złotych.

Zobacz też: Urzędnicy ZUS nie przyznali renty chorej kobiecie. Zobaczyli jej profil na Facebooku i uznali, że się nie należy > > >

Wzrosną także stawki godzinowe dla dla zleceniobiorców i samozatrudnionych. Wyniosą one 14,50 złotych za godzinę pracy.

Z danych wynika, że minimalne wynagrodzenie w 2019 roku wzrośnie o co najmniej 117 złotych. W zeszłym roku podwyżka wynosiła ponad połowę mniej - 50 złotych. Dlaczego?

Tak duży wzrost to skutek niedoszacowania inflacji w zeszłym roku – mówi Łukasz Kozłowski.

Tak wysoka podwyżka była wprowadzana w Polsce dopiero trzykrotnie. Pracodawcy zgodnie twierdzą, że będą walczyć o wzrost płacy minimalnej jedynie o ustawowe minimum, czyli 117 złotych.

Nie zgadzają się z nimi związki zawodowe. Ich cel to osiągnięcie przez płacę minimalną poziomu 50 procent średniego wynagrodzenia. 

Ostateczna decyzja w sprawie kwoty najniższego wynagrodzenia zapadnie najpóźniej 15 września tego roku.

Czytaj też: Za ciężką pracę posłów należy się podwyżka. Rząd ogłasza nowy program - 5000+ > > > 

Zobacz też: Rząd planuje wielkie podwyżki płac. Czy będzie to program 5000+? > > >

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

500 zł na dziecko. Co na to Polacy? "Mam szóstkę dzieci i jest to kwota odpowiednia" [SONDA]

Więcej o: