Zmiany na dłoniach mogą ostrzec nas przed chorobami. Wystarczy je bacznie obserwować

Rzadko przyglądamy się swoim dłoniom, a nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile można z nich wyczytać. Mogą być nawet ostrzeżeniem przed poważną chorobą.

Zmiana koloru

Jeśli Wasze dłonie zmieniły kolor, a nie przebywaliście długo na mrozie, ani nie palicie papierosów, lepiej idźcie do lekarza. Możecie mieć chory kręgosłup lub problemy z naczyniami krwionośnymi.

Zobacz też: Płaca minimalna dla Polaków wzrośnie już niedługo. To będzie rekordowa podwyżka > > >

Długie gojenie

Gdy ciągle na Waszych dłoniach pojawiają się siniaki, a nawet najmniejsze ranki nie chcą się goić - lepiej tego nie lekceważyć. To może być jeden z objawów cukrzycy.

Łamiące paznokcie

Jak donosi portal kobieceinspiracje.pl, łamliwość paznokci często wskazuje na niedobór witamin. Warto zainwestować czas w zrobienie podstawowych badań i kupno odpowiednich suplementów. 

Drżenie rąk

Znaczna utrata masy ciała, nerwowość, potliwość i wypadanie włosów w połączeniu z drżeniem rąk może wskazywać na problemy z tarczycą. 

Czytaj: Użytkownicy Wykopu są zachwyceni tą 'reklamą'. 'Wreszcie jakieś muzeum zrobiło fajną kampanię' > > >

Zobacz też: Milionerzy. Mogła wygrać fortunę. Prawie odpadła przez pączki, pogrążył ją sok z buraków > > >

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

5 prostych badań, które ratują nam życie

Więcej o: