Ta usterka w autach zagraża bezpieczeństwu dzieci. Niewykryta może być powodem tragedii

Auta masowo trafiają do serwisów ze względu na jedno niedopatrzenie. Ten mały szczegół zagraża najmłodszym podróżnikom.

W trosce o bezpieczeństwo naszych pociech, w autach stosuje się specjalne zabezpieczenia. Dzięki nim drzwi są blokowane, a ciekawskie szkraby nie mogą otworzyć ich podczas jazdy.

Zobacz też: Będą zmiany dla kierowców po 60. roku życia. Niektórzy mogą stracić prawo jazdy > > >

Niestety 900 pojazdów marki Kia Rio posiada usterkę. Jak podaje auto-swiat.pl, mimo włączonej blokady drzwi, nadal można je bez problemu otworzyć. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, auta trafią z powrotem do serwisu.

Kiedy mamy zamiar podróżować z młodymi pasażerami należy pamiętać i dbać o ich bezpieczeństwo szczególnie uważnie. Nasze zaniedbania mogą skończyć się nie tylko mandatem, ale o wiele gorszą tragedią.

Obowiązkiem przewożącego dzieci jest zainstalowanie fotelika na tylnym siedzeniu pojazdu. Warto pamiętać, że obowiązek podróżowania na specjalnym krześle nie zależy od wieku naszej pociechy, ale od jej wzrostu.

Z przejażdżki w fotelikach zwolnione są wszystkie dzieci, które przekroczyły 150 cm wzrostu.

W sezonie letnim natomiast lepiej nie zostawiać dzieci w autach nawet na chwilę. Rozgrzane w słońcu samochody to śmiertelne niebezpieczeństwo dla naszych pociech. Przypadki uduszeń czy udarów z przegrzania są niestety coraz częstsze. 

Bądźcie rozsądni! :)

Czytaj też: Pijany szwagier chciał rozwiązać rodzinny spór koparką. Staranował posesję i ruszył na policjantów > > >

Zobacz też: Wiemy, gdzie zrobić zakupy na grilla, żeby nie przepłacić. Tam nie stracicie pieniędzy > > > 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o: