Złowili taką rybę i aż zrobili jej zdjęcie. Przyjrzycie się jej ustom - ma zęby. Wiecie czym jest?

Znawcy dzikiej fauny i flory z uraczyli użytkowników Facebooka fotograficzną zagadką. Byli ciekawi, czy ktoś wie, co za rybę właśnie im pokazali. Jej uśmiech niewątpliwe zapada w pamięć.

Eksperci z Departamentu Zasobów Naturalnych Karoliny Północnej wystosowali do opinii publicznej zagadkę po wyprawie na ryby. Wrzucili na swój profil zdjęcie wyjątkowo uzębionej ryby (ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ). Chcieli się przekonać, czy ktoś wie, jak się nazywa donosi Daily Mail. 

<<<Zobacz też: Rosyjski rybak łapie w swoje sieci ryby, które wyglądają jak morskie potwory. A potem wrzuca ich zdjęcia do sieci>>>

Napisali:

Potrzebujesz licencji do łowienia w słonych wodach, żeby mnie złapać! Lubię bujać się blisko kamieni, raf a nawet mostów. Jestem też znana jako skazaniec wśród ryb, bo mam czarne i białe paski.

Zagadka się na tym nie skończyła:

Co jest we mnie najfajniejszego? Mam zęby prawie takie jak człowiek, żeby móc zgnieść swój obiad. Lubię jeść krewetki i małże zupełnie jak wy!

Rozwiązanie zagadki

Ludzie podjęli wyzwanie i w istocie wielu z nich odgadło odpowiedź. Jest to rybcia imieniem sargus owczak. Może mieć nawet 76 cm długości, ale najczęściej osiąga długość 50 cm.

Do jej cech charakterystycznych nalezą też wspomniane w zagadce ciemniejsze prążki, podobne do tych z więziennych uniformów, które wszyscy kojarzymy z filmów.

Rybę faktycznie najłatwiej znaleźć w przybrzeżnych wodach wschodniego Atlantyku od wysokości Nowej Szkocji po Brazylię. Ich największe skupisko znajduje się jednak na wysokości Florydy. Co ciekawe, na cześć tej ciekawej rybki nazwano nawet jedną z części nowojorskiego Brooklynu - Sheepshead Bay. Ale w naturze bardzo rzadko tam występują.

ZOBACZ TEŻ:

Na tych zjawiskowych zdjęciach zobaczycie, co się kryje na dnie morza. Mieliśmy problem, żeby wybrać najpiękniejsze

Nurkowie z kamerami zbadają niezidentyfikowany obiekt na dnie Morza Bałtyckiego. Co to jest?

Więcej o: