Jak wyczyścić zamszowe buty? Zdziwicie się, jakie to proste

Zamszowe buty mogą być bardzo eleganckie i efektowne, ale do czasu... Nawet te ciemne, kiedy się ubrudzą, nie wyglądają dobrze. Mamy jednak dla was prosty sposób na poradzenie sobie z tym problemem.

Każdy, kto skusił się kiedyś na zamszowe (bądź zamszopodobne) buty wie, że czyszczenie ich może być prawdziwą udręką. brud bardzo trudno z nich usunąć, a buty łatwo można zniszczyć. Mycie początkowo pięknego obuwia przyprawia o zawrót głowy, a sprawdzone ponoć metody często nie pomagają. 

A metod jest mnóstwo. Buty z zamszu można próbować wyczyścić specjalną szczoteczką lub zwykła gumką do ścierania, jednak nie oszukujmy się, wcale nie daje to oczekiwanych rezultatów. 

W internecie znaleźć możemy złote rady jak pocieranie buta skórką od chleba (jej twardą częścią), bądź czyszczenie mieszanką sody i mleka. Chleb szybko się ściera i kruszy, soda pozostawia nieprzyjemny osad. A przecież nie o to nam chodzi!

Przeczytaj też: Co zrobić, gdy ukąsi Cię owad? To najlepsze sposoby na złagodzenie bólu>>

Jak wyczyścić zamszowe buty?Jak wyczyścić zamszowe buty? Fot. Monika Stawowy | Pxhere | Domena publiczna

Są tez odważni, którzy zamszowe buty wkładają do pralki. Aby uniknąć zniszczenia, wystarczy podobno szczelnie owinąć je na przykład w prześcieradło. Buty podobno wyglądają później jak nowe... chyba że się rozpadną.  

Ostatnio w sieci pojawił się nowy, dość niespodziewany sposób na czyszczenie zamszowych butów. Wpadła na niego blogerka Kiera O'Hagan.

Dziewczyna próbowała uratować zamszowe, beżowe sandały. w pewnym momencie pomyślała, że skoro jest w stanie płynem micelarnym wyczyścić twarz z makijażu, to może uda się nim uratować także buty. Specyfik nie podrażnia delikatnej skóry, nie powinien także zniszczyć zamszu. 

Dziewczyna sprawdziła, czy jej pomysł ma rację bytu, a efektem podzieliła się na Twitterze. jej buty wyglądały po zabiegu prawie jak nowe. Może warto więc pójść jej przykładem, i zakupić kosmetyk, a później cieszyć się butami, które jak na razie, przybrudzone zalegają gdzieś na dnie szafy?

Przeczytaj też: Zgubiłeś dowód? Możesz mieć poważne problemy. To musisz zrobić, aby ich uniknąć>>

Te cebulki wyglądają niepozornie, ale to prawdziwe bomby. Są idealne na polskiego grilla>>

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Cztery nowe sposoby na zawiązanie sznurówek. Koniec z nudą!

Więcej o: