Morze wyrzuciło na brzeg dziwaczny włochaty kształt. Mieszkańcy: "Módlcie się za nas!"

Morze potrafi wyrzucić na brzeg najdziwniejsze rzeczy, ale czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Mieszkańcy jednej z filipińskich wiosek również. Na ich plaży w piątkowy ranek pojawił się włochaty potwór.

Są wielkie, owłosione i mocno obrzydliwe. Zwłoki niezidentyfikowanego dotąd stworzenia pojawiły się w piątkowy poranek na plaży Barangay w dystrykcie Oriental Mindoro na Filipinach. Mieszkańcy twierdzą, że to zapowiedź nadchodzącego kataklizmu.

Czytaj też: Wyrzuciło na brzeg chorego kaszalota. 29 kg substancji w żołądku wykończyło pacjenta > > >

Władze są jednak ostrożniejsze i spokojniejsze od obywateli - ze stwora pobrano próbki i teraz czekają one na dokładniejszą analizę. Stwór wciąż zalega na plaży, śmierdząc coraz bardziej. Jest obecnie dość ohydną atrakcją turystyczną regionu, bo jego niezidentyfikowany kształt pozwala przypuszczać, że to pozaziemski obcy. Trup ma 6 metrów długości i przypomina włochatego, otłuszczonego gluta.

Mieszkańcy twierdzą, że istnieje lokalna przepowiednia - opowiada o niej Vincent Dela pena Badillo:

Przestraszyliśmy się, kiedy o tym usłyszeliśmy. Mówi się u nas, że kiedy na powierzchni zaczną pojawiać się stwory z najgłębszych głębin oceanu, coś złego się przydarzy.

Inni potwierdzają jego słowa - np. Tam Maling:

Oriental Mindoro nawiedzi trzęsienie ziemi. Ten "glutostwór" jest znakiem, że coś złego nadchodzi. Proszę, módlcie się za nas!

Co to takiego?

Choć nie wygląda, jest to najpewniej jakiś rodzaj wieloryba. Zwierzę padło już jakiś czas temu, inne morskie stworzenia i czas zrobiły swoje z jego ciałem. Zapewne jest to tylko jakiś jego fragment, dlatego też nie przypomina wyglądem niczego, co znamy. Powiedzmy też szczerze - nieczęsto mamy okazję oglądać martwe wieloryby.

To nie pierwszy morski potwór na brzegu plaży

Filipiny ze względu na bardzo długą linię brzegową mają "szczęście" do takich "potworów". Dwa lata temu głośno było o bardzo rzadkim rekinie wielkogębowym, którego morze wyrzuciło na plażę prowincji Albay.

Czytaj też: Niezwykle rzadki ''potwór'' z głębin. Na Filipinach morze wyrzuciło na brzeg rekina wielkogębowego > > >

Podobnie było w pobliskiej Indonezji - tam na brzeg morze przyniosło prawdziwego giganta. 15-metrowy trup kaszalota przypominał z oddali przewróconą łódź rybacką.

Sprawdź: Myślał, że widzi przewróconą łódź rybacką. Tymczasem był to 15-metrowy zewłok morskiego potwora > > >

Więcej o:
Komentarze (43)
Morze wyrzuciło na brzeg dziwaczny włochaty kształt. Mieszkańcy: "Módlcie się za nas!"
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 24 razy 14

  P. Red. MAW za tekscik: ".. przypomina włochatego, otłuszczonego gluta"
  dostaje Złotego Gluta Nieprzechodniego na Wieki WIeków.
  Gratulacje!!!!
  Prostactwo górom!!! A co se łba bendziemy w Gazecie zawracac jakiemścić tam porz ądkiem jenzykowym!! Jak nam dziób prosto urósł, to tak na odlew wprost walemy!!!
  A co to, Żurnalysty jesteśmy najprzedniejsze i to siem nam po prostu należało.

 • artur0121

  Oceniono 14 razy 10

  to kudłate myśli krysi p

 • edoras

  Oceniono 12 razy 8

  Cthulhu !

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 7 razy 7

  gdyby nie to że pływa, to pomyślałem od razu o latającym potworze spaghetti

 • kato-rznik

  Oceniono 18 razy 6

  Filipiny to przede wszystkim religijna ciemnota, tak jak pis.landia. Głupcy potrafią chronić się w kościele przed tsunami, licząc, że ich pambucek uratuje. W pislandii natomiast stawia się wielkie świątynie i pomniki, zamiast np. refundować lekarstwa albo wspierać tymi pieniędzmi naukę.

 • kzet69

  Oceniono 5 razy 5

  "przypomina włochatego, otłuszczonego gluta." Redaktorze MAW morze pan podać przykłady zwykłych , nieotłuszczonych włochatych glutów, które Panu/i przypomina to truchło? Naprawdę dostałem ataku śmiechu, ten portal redagują naćpane nastolatki...
  ps. a truchło to resztki jakiegoś fiszbinowca w daleko posuniętym stadium rozkładu zwłok... pzdr. serdecznie wszystkie włochate gluty z redakcji!

 • yosemitesam

  Oceniono 6 razy 4

  Wygląda jak nowa fryzura pani Kempy.

 • onepiotrek1

  Oceniono 4 razy 4

  a kiedy Kryśkę ktoś widział ostatnio...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX