Brazylijczyk pokazał Polskę w 2 minuty. Tak powinna wyglądać reklama naszego kraju

1 minuta i 52 sekundy - tyle wystarczyło Brazylijczykowi, żeby pokazać Polskę na filmie. Powiecie, że to mało? Najpierw obejrzyjcie - wyszło wyśmienicie.

Jest tu wszystko - Sopot, Warszawa, Gdańsk, Kraków, Oświęcim, natura, miasta, ludzie. Rafael Thones w niecałe dwie minuty pokazał, jak widzi Polskę. I choć film ma już ponad rok, to warto go co jakiś czas obejrzeć na nowo - naprawdę zachwyca, a wcześniej nie przebił się w polskich mediach.

 

Migawki z polski to element projektu Thonesa pt. "Live where you travel" (żyj gdzie podróżujesz). Brazylijczyk wraz z przyjaciółmi w Polsce był w 2015 roku. Od 2016, kiedy to nagranie zostało umieszczone w internecie, zobaczyło je już ponad milion ludzi na świecie - w tym wielu Polaków, jak można wywnioskować po komentarzach. A są one więcej niż przychylne. Dość powiedzieć, że również my chcielibyśmy, żeby podobne nagranie promowało Polskę poza granicami naszego kraju - i szkoda, że musieliśmy poczekać do wideo ludzi zza granicy, żeby to się stało.

Myślę, że udało się wam pokazać emocje, które żyją w Polakach - pewien smutek, coś, co trudno wytłumaczyć. Doskonałe!
Aż mnie przeszły ciarki, kiedy to oglądałem.
W niecałe 2 minuty doprowadziliście mnie do dumy i łez. Kocham was!

Również twórcy (bo Rafael Thones nie jest jedynym, dzięki któremu powstało to nagranie) odnieśli się do komentarzy:

Dziękujemy wam! Spędziliśmy w Polsce rewelacyjne chwile i wiemy, że powinniśmy pokazać dużo więcej. Mamy nadzieję, że niebawem znowu przyjedziemy do Polski i poznamy wasz kraj jeszcze lepiej.

Live Where You Travel - I saw you Poland

Reżyser / operator : Rafael Thones
Drugi reżyser / drugi operator: Atila Valadares
Producenci: Lisandro Pessi, Thiago Tomasi i Roy Aguillar Leon
Tłumaczka: Magdalena Kuśka
Montaż: zespół Madrecita
Muzyka: "The way" - Zack Hemsey

Podobną techniką, co wideo Rafaela Thonesa i jego przyjaciół, zrobiono taką turystyczną reklamówkę Japonii. Również trzeba było oka zza granicy, żeby zauważyć rzeczy, których "lokalnie" na co dzień nie widać - nagranie wykonał Vincent Urban.

 

Przeczytaj też: Tak wyglądała polska wieś tuż po odzyskaniu niepodległości. Niezwykłe zdjęcia z Galicji z 1920 roku > > >

Zobacz również: Fantastyczne zdjęcia polskiego fotografa. Dzięki nim zatęsknicie za magicznym urokiem polskiej wsi > > >

Polska z lotu ptaka. Amatorski film promujący nasz kraj zachwyca

Więcej o: