Jest prosty sposób na łatwe wylewanie napojów z kartonu. Pewnie całe życie robiłeś to źle

Nalewanie soku ze świeżo otwartego kartonu to męka? Już nie. Jest doskonale prosty sposób, jak to zrobić bez zabrudzenia naokoło siebie całej przestrzeni.

Otwierasz karton mleka do porannej kawy, ale połowa kubka i znaczna część mleka lądują na stole? A może masz ochotę napić się soku z kartonu i zalałeś sobie spodnie? Powodem nie są twoje dwie lewe ręce, ale fakt, że nie znałeś wcześniej naszego sposobu. Jest śmiesznie prosty, uwaga:

Wystarczy trzymać karton odwrotnie i lać napój "od góry" a nie "od dołu".

Większość kartonów z napojami w Polsce ma standardowy, prostopadłościenny kształt. Tylko nieliczni producenci decydują się na ułatwienie życia konsumentom i odrobinę wydłużają jeden z krótszych brzegów kartonu - dzięki temu napój wypływa bez przeszkód i nie chlapie wszędzie naokoło. Jednak znakomita większość producentów wciąż uznaje kwestie logistyczne za ważniejsze od doświadczenia klienta - kartony prostopadłościenne o wiele łatwiej przewieźć niż te, które mają niestandardowy kształt.

Sprawdź też: Miała halucynacje bo zjadła zupę z kartonu. W środku pływało coś obrzydliwego > > >

Dlaczego z kartonu "chlusta"?

Dlaczego z kartonu trudno jest wylać cokolwiek bez rozlewania? W środku kartonu podczas wylewania napoju wytwarza się niższe ciśnienie, które musi być wyrównane. Karton, zasysając gwałtownie powietrze do środka, powoduje chluśnięcia płynu - a to prosta droga do brudnego stołu i nie daj boże spodni.

Odwrócenie kartonu spowoduje, że płyn nie będzie zasłaniał podczas wylewania otworu, którym powietrze bez przeszkód będzie mogło dostawać się do środka pojemnika. Ciśnienie będzie się wyrównywało cały czas, a nie "chlustami".

Przeczytaj też: Chcesz zrobić tiramisu? Użyj do tego kartonu po mleku. Ten trick jest genialny > > >

Czytaj również: Da się upiec pyszne ciasto bananowe bez mąki, cukru i mleka. Znamy przepis > > >

Więcej o: