Proszek do pieczenia ma wiele zastosowań. Znamy takie, które przydadzą się szczególnie latem

Istnieją produkty, które najczęściej przydają nam się w kuchni, a nie znamy ich szerszego zastosowania. Należy do nich np. proszek do pieczenia.

Zgaga

Zaledwie jedna łyżeczka proszku do pieczenia rozpuszczona w szklance wody pomoże zwalczyć uciążliwą zgagę. Proszek świetnie radzi sobie z regulowanie kwasów żołądkowych.

Zobacz też: Jak wyczyścić białe trampki? Jest na to prosty sposób > > >

Potliwość

Osoby wrażliwe na skład tradycyjnych dezodorantów mogą spróbować zabezpieczyć się przed potem za pomocą proszku do pieczenia. Wystarczy wymieszać go z odrobiną wody, a pastę nanieść na skórę. Substancja wchłonie wilgoć.

Użądlenia

Proszek do prania świetnie neutralizuje jad owadów. W lato nie jest trudno o ukąszenia pszczół czy komarów. Wystarczy posypać je proszkiem, a szybciej się zagoją.

Przetłuszczające się włosy

Jak donosi portal kobieceinspiracje.pl, w przypadku mocno przetłuszczających się włosów również można wykorzystać proszek do pieczenia. Wystarczy dodać odrobinę do szamponu, a włosy dłużej zostaną czyste i zyskają na objętości.

Oparzenia słoneczne

Często zapominamy, że zbyt długie przebywanie na słońcu nie jest korzystne dla naszego zdrowia. Zdarza się, że wracamy ze spacerów poparzeni od zbyt długiego opalania. Na oparzenia słoneczne pomoże nam kąpiel z dodatkiem proszku do pieczenia lub pasta z jego dodatkiem, którą podobnie jak zastępczy dezodorant należy rozprowadzić na skórze.

Czytaj też: Woda utleniona potrafi w domu zdziałać cuda. Nie wiedzieliśmy, że można jej użyć też do tego > > >

Zobacz też: Jakie może być najbardziej kreatywne zastosowanie klawiatury? Na przykład takie... > > >

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Pewien przedsiębiorca w Indiach znalazł smaczny sposób na walkę ze śmieciami

Więcej o: