Odstraszysz komary za pomocą słoika. Wystarczy wrzucić łatwe do zdobycia składniki

Komary można skutecznie odstraszyć domowymi sposobami. Jednym z nich są piękne lampiony z olejkiem eukaliptusowym.

Przyszła wiosna, a wraz z nią komary. Każdy, kto miał z nimi kiedyś do czynienia, doskonale wie, jak bardzo bywają uciążliwe.

Ludzie zachodzą w głowę, jak pozbyć się natrętnych owadów, kupują chemiczne odstraszacze i kosmetyki, a nie wiedzą, że równie skuteczną mieszankę mogą wykonać sami w domu.

Koszt przedsięwzięcia jest niewielki, a skuteczność bardzo wysoka. Wystarczy że zmieszamy kilka podstawowych składników i umieścimy je w słoiku, a otrzymamy ładny i pachnący (choć nieprzyjemny dla komarów) lampion. Zatem? Do dzieła!

Przeczytaj też: Co zrobić, gdy ukąsi Cię owad? To najlepsze sposoby na złagodzenie bólu

Czego potrzebujesz? 

Przygotuj:

  • 1 cytrynę
  • 1 limonkę
  • liście mięty i rozmarynu
  • wodę 
  • olejek eukaliptusa cytrynowego* - 7-10 kropli
  • słoik
  • pływające świeczki

*Olejek eukaliptusa kosztuje około 10 złotych i można kupić go w niektórych aptekach oraz w sklepach zielarskich i oczywiście przez internet. 

Jak wykonać lampion?

Przygotuj czysty słoik i wypełnij go liśćmi mięty i rozmarynu oraz kawałkami cytrusów. Wszystko zalej wodą i dodaj olejek. Na wierzchu umieść pływającą świeczkę i... gotowe!

Przeczytaj też: Sezon na komary rozpoczęty. Znamy łatwe sposoby, jak ochronić się przed owadami

LampionLampion Fot. DIY Projects | YouTube | Printscreen

Co jest sekretem lampionu?

Jak działać ma lampion? Tu musimy się przyznać do małego oszustwa. Sekret tkwi bowiem w olejku eukaliptusowym, którego boją się komary. 

A skoro wystarczy kilka kropli, by je skutecznie odstraszyć, po co robić lampion? Choćby po to, by postawić na półce, stole, w altance czy na balkonie piękną i oryginalną ozdobę. Ktoś się skusi?

 

Przeczytaj też: Proszek do pieczenia ma wiele zastosowań. Znamy takie, które przydadzą się szczególnie latem

Jest prosty sposób na łatwe wylewanie napojów z kartonu. Pewnie całe życie robiłeś to źle

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: