Wszyscy jedzą takie śniadania, a nie powinni. Te przyzwyczajenia mogą bardzo zaszkodzić

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego warto przemyśleć, co na nie zjemy. Może to mieć duży wpływ na cały dzień i nie tylko.

Płatki

Płatki śniadaniowe sugerują już swoją nazwą, kiedy mamy je spożywać. Okazuje się, że słuchanie napisów na opakowaniach to błąd. Zawierają one proste węglowodany i podnoszą poziom cukru we krwi. Przez to przez cały dzień mamy ochotę na słodycze, które w nadmiarze nam szkodzą. 

Kanapki

Ale tylko te kupowane w sklepie. Są zamrażane i pełne konserwantów. Zamiast kupować kanapki w sklepie, warto zrobić je samemu.

Zielone soki

Koktajl z jarmużu czy szpinaku to idealny zastrzyk witamin. Jednak wiele osób nie jest w stanie znieść takiego smaku i dosładza napój. Jak donosi portal o2.pl, przez to przestaje być on zdrowy i lepiej sięgnąć po coś innego.

Jogurt

O ile nie chodzi o jogurt naturalny, lepiej unikać tego produktu na śniadanie. Smakowe jogurty mają taką samą zawartość cukru co drożdżówka. 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Które lepsze: oryginały czy marki własne? Porównujemy słone przekąski

Więcej o: