Biedronka wprowadza nową usługę dla klientów. Konkurencja może tego nie przebić

W Biedronkach wkrótce pojawią się paczkomaty. Będzie to konkurencyjna usługa dla InPostu i zadebiutuje w Katowicach.

Biedronka jest jednym z najchętniej odwiedzanych dyskontów spożywczych w Polsce i nadal nie spoczywa na laurach. Oprócz coraz to atrakcyjniejszej gamy produktów wprowadza kolejne ułatwienie dla swoich klientów.

Wkrótce w Biedronkach w całej Polsce pojawią się paczkomaty. Dzięki nim osoby kupujące w sklepie, będą mogły odebrać swoje przesyłki przy okazji zakupów. Rozwiązanie to duża oszczędność czasu, którego wszystkim brakuje, dlatego może okazać się hitem.

Jak donosi Rzeczpospolita, pierwszy paczkomat zostanie otwarty w Katowicach już dziś (16 maja). 

Kolejne paczkomaty stopniowo będą oddawane do użytku w kolejnych lokalizacjach. W planach jest montaż 300 automatów na terenie całego kraju - oświadcza biuro prasowe Jeronimo Martins.

Nowa usługa w Biedronkach to połączenie współpracy duńskiej firmy SwipBoxu oraz dyskontu. W obsługę paczek włączą się firmy logistyczne takie jak  DHL, DPD, FedEX, GLS, Ruch oraz UPS.

Docelowo paczkomatów ma być nawet 2 tysiące. Chociaż Polacy nadal najchętniej wybierają kuriera jako dostawcę swoich paczek, to odsetek osób, które decydują się na odebranie przesyłki w paczkomatach bardzo szybko rośnie. 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (12)
Biedronka wprowadza nową usługę dla klientów. Konkurencja może tego nie przebić
Zaloguj się
 • mjunhy

  Oceniono 1 raz 1

  W biedronce nie ma możliwości oddania butelki zwrotnej i otrzymania kaucji.
  Piwo i inne produkty są sprzedawane wyłącznie w jednorazowych opakowaniach i butelkach.
  Biedronka powinna kary płacić za energochłonne rozwiązania i za brak ekologicznych rozwiązań.

 • ela-007

  Oceniono 3 razy 1

  Może się udać.

 • 0

  Moim zdaniem to bzdura i nie wypali czy dyrektorzy byli na zakupach w takim sklepie jak na caly sklep jest jedna kasa czynna i są mega kolejki jeszcze jak dojdą te paczki to będzie paraliż i kolejki na cały sklep

 • dariusz wocik

  0

  Jakby Poczta Polska rządzili ludzie co mają trochę oleju w głowie a nie ściepy partyjne to też by budowali paczkomaty przed swoimi placówkami a nawet w oknach poczty. Czy to nie chore, że gdy niema mnie w domu gdy przychodzi listonosz to muszę iść odebrać paczkę na pocztę która jest czynna od 9 do 17 często tez tak pracuje i muszę czekać aż tydzień aż zmienią mi się godziny w pracy. A gdyby przed pocztą stał paczkomat to chętnie korzystałbym z niego. W dodatku poczta jest odporna na problemy świąteczne jakie maił inpost. Pamiętacie jak przed Bożym Narodzeniem kurierzy z samochodów wydawali paczki bo paczkomaty były przepełnione. Gdyby poczta miała swoje paczkomaty to w takim okresie wystarczyłoby nadmiar paczek z paczkomatu przekierować do środka. Przy okazji odciążyło by to listonoszy i zmniejszyło kolejki na poczcie. A osoby pracujące na poczcie nie muszą się obawiać o utratę pracy bo rynek przesyłek wciąż się powiększa i ktoś i tak musi te tysiące paczek wkładać do tego paszkomatu

 • zigzaur

  0

  Ławeczki dla klientów czekających w kolejce do kasy? To byłby hit.

 • an_2_rez

  0

  W biedronce mogliby pomyśleć o zaopatrzeniu. Od poniedziałku do nawet środy, po niedzieli bez handlu, na półkach pustki. Szczególnie w tych mniejszych biedronkach upakowanych w blokach. Jak dla mnie, te biedronki mogłyby być zamknięte również w poniedziałek i wtorek. No chyba, że ktoś potrzebuje wódy i cukierków.

 • mariohudds

  0

  Z tym, że z Allegro paczkomaty obsługuje InPost.

 • jsiegen

  Oceniono 2 razy -2

  Kto wprowadzi pakowanie przez obsługę sklepu wygra z konkurencja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX