Mama płacze w aucie jak szalona. Sprawiła to jej 5-letnia córka jednym słowem

Córeczka Briany Blankenship ma 5 lat i zdiagnozowany autyzm. Nigdy wcześniej w swoim życiu nie powiedziała ani słowa. Aż do dnia, gdy wybrały się razem do McDonalda.

W życiu są różne łzy - łzy rozpaczy i łzy szczęścia. Właśnie takie łzy zalały twarz mamy autystycznej dziewczynki, która w ciągu swoich 5 lat życia nie wypowiedziała ani jednego słowa. Aż pewnego dnia udało się jej wypowiedzieć jedno, ale to najważniejsze.

Taylor powiedziała znienacka ''mama''. To był jeden z najpiękniejszych momentów w życiu jej mamy. Tak o tym napisała:

Właśnie ryczę na parkingu McDonalda, i pracownicy pewnie myślą, że oszalałam. Zamawiałam jedzenie z auta, kiedy nagle usłyszałam jak Taylor powiedziała 'MAMA'.
Dla tych, którzy nie wiedzą: Taylor ma 5 lat, autyzm i nie umie mówić. Nigdy wcześniej nie wypowiedziała ani jednego zdania. NIGDY.
Jak tylko to powiedziała, złapałam za telefon i zaczęłam nagrywać. Jestem całkiem pewna, że zatrzymałam kolejkę, ale nie mogłam sobie darować i nie mieć na to dowodu. Nie umiem nawet wytłumaczyć, jak wdzięczna i pełna ekstazy teraz jestem.


Autyzm to neurologiczne zaburzenie rozwojowe, które u każdej osoby nim dotkniętym ma różne nasilenie - dlatego mówi się, że to choroba ze spektrum.

Podczas, gdy niektóre osoby z autyzmem są w stanie rozmawiać i komunikować swoje potrzeby choćby w minimalnym stopniu, inne nie są w stanie tego zrobić.

Dzieci dotknięte autyzmem mają problemy z rozumieniem emocji u innych ludzi, często bywają skrajnie wrażliwe na zewnętrzne bodźce takie jak hałas, co powoduje, że mogą wpaść w histeryczne napady. Towarzyszy im duże napięcie, trudno zrozumieć przez co naprawdę codziennie przechodzą.

Nie jest łatwo im funkcjonować wśród innych ludzi, którzy potrafią być naprawdę okrutni dla ich inności.

Również życie rodziny takiego dziecka nie należy do łatwych - rodzice muszą zmagać się z tym, że często nie wiedzą, jak mogą pomóc swoim dzieciom, bo one nie mogą powiedzieć, co je boli lub czego potrzebują. Tym większym szczęściem dla mamy jest usłyszeć pierwsze słowo z ust swojego dziecka.

Nikt nie wie, jak bardzo docenia się takie rzeczy, które innym przychodzą bez problemu, a tak trudno je osiągnąć bez żmudnej pracy i wsparcia specjalistów.

ZOBACZ TEŻ:

Dziewczynka robi sztuczkę i naprawdę znika. Tata jest w szoku! [WIDEO]

Więcej o: