Tata zabrał swoje dzieci do zoo. Pawian rzucił w nie ekskrementami

Nie najlepiej zakończyła się ta rodzinna wycieczka na spotkanie z dziką fauną.

Isaac Montanya zabrał swoje pociechy do parku zoologicznego Tiger World w Rockwell. Często odwiedzają to miejsce, stąd też wiedzą, że pewien pawian nie pała szczególną sympatią do autora nagrania.

Zobacz też: Pokazuje małpom magiczne sztuczki. Reakcja? Rewelacyjna!

Jednak tym razem zwierzątko pokazało swoją antypatię w sposób naprawdę dobitny. Pawian był zdenerwowany i kiedy zobaczył grupkę zwiedzających, jego niezadowolenie tylko rosło. Dzieci machały w jego stronę łapkami, a jemu to się ewidentnie nie podobało.

Wkurzony sięgnął ręką na ziemię i rzucił swoją kupa prosto w ludzi. Pech chciał, że trafił akurat w dzieci.

Szczególnie oberwała jedna dziewczynka. Pan tata próbował zachować się troskliwie, ale nie mógł powstrzymać śmiechu, kiedy pytał czy wszystko w porządku. Na pewno nie zazdrościmy dziewczynce takiego przeżycia.

Z drugiej strony wypada też się zastanowić, czy zwierzę, które tak źle reaguje na obecność zwiedzających, powinno być zmuszane do zamieszkiwania wybiegu.

Co ciekawe, amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie, w wyniku którego doszli do wniosku, że te małpy, które rzucają odchodami, są dużo bardziej inteligentne niż te, które tego nie robią.

Wyniki zostały opublikowane w ' 'Philosophical Transactions of the Royal Society'' . Co więcej okazuje się, kiedy małpy obrzucają inne małpy odchodami, ku wielkiej radości zwiedzających zoo, ma to znamiona komunikacji. Rzucanie kupy, podpowiadają naukowcy, jest nie tylko oznaką inteligencji, ale i czymś w rodzaju prekursora języka.

No proszę, a my myśleliśmy, że będzie nadużyciem, kiedy napiszemy, że w ten skuteczny sposób pawian chciał odstraszyć nieproszonych gości. Jak widać, coś w tym jednak jest. Tym samym powiedział bardzo wyraźnie: wynocha. 

Zobacz też:

Mama w 7. miesiącu ciąży pokazała brzuch orangutanowi. Jego reakcja jest fantastyczna

9-letni Caco niedługo wyprowadzi się od rodziców. To zwycięskie zdjęcie zrobił mu nastoletni Daniel

Zobacz wideo
Więcej o: