"Kobieta w spodniach jest obrzydliwością". Ten ksiądz ma na to radę sprzed ponad 2 tysięcy lat

Ksiądz Murziński z Archidiecezji Białostockiej radzi wiernym, jak w zgodzie z Biblią powinny ubierać się kobiety.

Ubiór - zwłaszcza kobiet i zwłaszcza ten niezgodny z zapisami z Biblii - był tematem jednego z kazań księdza Murzińskiego z Archidiecezji Białostockiej. Ksiądz odwołał się do dosłownych cytatów z Biblii, mówiąc, że kobietom nie uchodzi zakładać spodni, bo jest to "obrzydliwością w oczach Panach". Ale również spódnica krótka znalazła się na cenzurowanym, bo może prowadzić mężczyznę do myśli o cudzołóstwie. Najlepiej jednak niech sam ksiądz wytłumaczy swoimi słowami, o co mu chodziło:

 

Nagranie z uwiecznionym kazaniem obejrzano już prawie 100 tysięcy razy. I choć ksiądz Murziński wygłosił te słowa prawie rok temu, to dopiero teraz możemy ich wysłuchać nie będąc ich świadkami na miejscu w kościele w Białymstoku.

To nie jest tylko kwestia dobrych obyczajów, bo te opierają się na ludzkiej modzie. Jak widzimy, staczają się coraz bardziej po równi pochyłej, a my mamy się opierać na stałości wiary.
Chciałbym poruszyć temat noszenia spodni przez kobiety, o tym temacie kościół w ogóle nie mówi, bo to jest trudne, można się narazić i stwierdziliśmy tak: skoro ten świat narzucił taką modę, to my za nią poszliśmy i tak żyjemy, nie ma w tym nic złego.
Księga Powtórzonego Prawa mówi - niech mężczyzna nie ubiera się w strój kobiety, a kobieta nie ubiera się w strój mężczyzny bo jest to obrzydliwością w oczach Pana.
(...) To jest tak naprawdę kryzys kobiecości, a nie równouprawnienie, emancypacja.

Dla większości internautów słowa księdza są doskonały materiałem do żartów. Przypominamy jednak, że on naprawdę jedynie cytuje Biblię - to na serio jest tam napisane i ksiądz nie zmyśla specjalnie na swoje potrzeby odpowiednich cytatów. Pytanie, czy tak samo chętnie wygłosiłby kazanie o nakazie ubóstwa w kościele i innych mocno przeterminowanych kwestiach z Biblii, które były aktualne ponad 2 tysiące lat temu, ale dzisiaj nijak się mają do rzeczywistości...

A jakie jest wasze zdanie? Napiszcie do nas maila na adres buzz_redakcja@gazeta.pl lub zostawcie komentarz. Jesteśmy ciekawi, co myślicie!

Więcej o: