Kierowcy często popełniają te błędy. Chcą być sprytni, a psują sobie auta

Często przez naszą niewiedzę i pewność siebie nie tylko niszczymy auta, ale też narażamy się na duże niebezpieczeństwo. Jeden z youtuberów radzi, czego pod żadnym pozorem nie robić ze swoim samochodem.

Na kanale Miłośnicy czterech kółek - zrób to sam pojawił się film, który cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Twórcy z dużą dawką poczucia humoru radzą kierowcom, czego nie powinni pod żadnym pozorem robić ze swoim autem.

 

Olewanie oleju

Nie należy lekceważyć niskiego poziomu oleju silnikowego w aucie. Jego właściwość, o której często zapominamy, to odprowadzenie ciepła z silnika. Zaniedbanie poziomu oleju może zatem prowadzić do przegotowania jednostki napędowej.

Opony

Jazda na zbyt małym ciśnieniu w oponie lub na tzw. "flaku" może nie tylko całkowicie zniszczyć opony, ale też utrudniać hamowanie. 

 

Benzyna

Zalewanie benzyny do maksimum, a nawet jego przekroczenie. Takie praktyki sprawiają, że znika miejsce przeznaczone do odprowadzania oparów z benzyny. Kończy się to brzydkim zapachem w aucie, a nawet zniszczeniem baku.

Równie niekorzystne dla naszych samochodów jest jeżdżenie na rezerwie. Prowadzi to do gromadzenia wody w silniku, co za tym idzie - jego rdzewienia.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Czy wiesz jak prawidłowo włączać się do ruchu? Dzięki tym zasadom, każdemu będzie jeździć się wygodniej

Więcej o: