Będą opłaty za kolejne odcinki autostrad? Mówi się o nawet 800 km kolejnych dróg

Żeby utrzymać drogi w dobrym stanie zostaną wprowadzone kolejne opłaty za przejazdy autostradami. W grę może wejść nawet 800 kilometrów dróg.

W wywiadzie dla money.pl, dyrektor firmy odpowiedzialnej za pobieranie opłat na autostradach wypowiedział się na temat darmowych odcinków dróg w Polsce. Stwierdził, że łącznie w Polsce znajduje się jeszcze 800 kilometrów tras, które powinny być objęte opłatami.

Dlaczego powinniśmy płacić za przebycie wszystkich autostrad?

Marek Cywiński twierdzi, że wszystkie osoby, które korzystają z autostrad powinny za nie płacić. Drogi wymagają ciągłej odnowy i szybko ulegają zniszczeniu, a na darmowych odcinkach na siebie nie zarabiają.

- To jest kilkaset milionów złotych rocznie do pobrania - mówi w rozmowie z money.pl, Marek Cywiński, dyrektor generalny firmy Kapsch Telematic Services.

Mężczyzna chciałby również wprowadzić nowoczesny system płatności, który pobierałby opłaty za pokonanie autostrad automatycznie. Według dyrektora to nowoczesne rozwiązanie jest idealne dla dróg w Polsce.

 

Które odcinki mają być płatne?

Marek Cywiński wśród dróg, które chciałby włączyć do opłat wymienia część A4 (Wrocław-granica państwa, Kraków- granica państwa), A2 od Strykowa do Warszawy, czy A1 od Strykowa do Torunia.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o: