Osad w łazience łatwo usuniesz dzięki produktom spożywczym. Masz je w kuchni i w lodówce

Osad z wody jest szczególnie uciążliwy przy codziennym sprzątaniu łazienki.

Na szczęście nie musisz wydawać dużo pieniędzy na drogie środki chemiczne. Wystarczy sięgnąć do szafki w kuchni.

Cytryna i soda

Sok z cytryny jest nie tylko bardzo zdrowy. Doskonale walczy też z różnymi plamami oraz kamiennym osadem. A w połączeniu z kuchenną sodą jest już zabójczo skuteczny. Łatwo możesz przygotować czyszczącą pastę tylko z tych dwóch składników.

Wsyp do miseczki dowolną ilość sody oczyszczonej. Następnie dodaj do niej tyle soku z cytryny by składniki razem miały konsystencję pasty. Ten roztwór nałóż na zwilżoną gąbkę i wyczyść np. kran pokryty osadem.

Następny krok to odpowiednie wypolerowanie brudnego miejsa i opłukanie go wodą.

Coca-cola

Wszyscy już chyba słyszeli, że coca-cola świetnie nadaje się do zardzewiałych powierzchni. Teraz okazuje się, że za jej pomocą można też wyczyścić toaletę.

Wystarczy wlać puszkę coli do sedesu i zostawić tak armaturę na pół godziny. Gazowany napój 'wgryzie się' w brud. Potem wystarczy tylko spuścić wodę i wyszorować muszlę szczotką.

Ocet

Ocet to doskonały preparat. Możesz na jego bazie zrobić wyśmienitą emulsję, która będzie zapobiegać tworzeniu się brzydkiego osadu na lustrze.

Wymieszaj szklankę wody z 1/4 szklanki octu. Następnie wlej mieszankę do spryskiwacza i zroś lustro. Teraz wystarczy wytrzeć zwierciadło papierowym ręcznikiem i pożegnać się ze smugami.

Ocet w kuchni

Octu możesz też użyć, by pozbyć się kamiennego osadu w kuchennym czajniku. Wlej roztwór do czajnika, zostaw na kilka godzi, a potem to zagotuj. Kamień sam zejdzie. Opłucz dzbanek i będzie on błyszczący oraz gotowy do dalszego użycia.

Czy chłód powoduje przeziębienie? [NaZdrowie]

Więcej o: