Rosną pensje Polaków, ale co z tego? Większe będą też ceny paliw, żywności i wielu innych

Chociaż pensje Polaków mają być najwyższe od 9 lat, wcale nie oznacza to poprawy jakości życia. Wraz z wypłatami rosną także ceny towarów i usług.

Jak donosi GUS pensje Polaków wzrosły w kwietniu tego roku o 7,8 procent. Oznacza to, że wypłaty są najwyższe od 9 lat, a średnia płaca wynosi już 4840,44 zł brutto. 

Jednak mimo to, nie odczujemy przypływu gotówki w swoich portfelach. Dzieje się tak za sprawą nadciągających zewsząd podwyżek.

Co zdrożeje?

Jak donosi fakt.pl, zdrożeją zarówno towary jak i usługi. Za obuwie oraz odzież zapłacimy o 2,4 procenta więcej. Żywność zdrożeje za to o 0,4 procenta, co wynika miedzy innym z podwyżek cen paliw i transportu.

Oprócz tego rząd zapowiada zwiększenie opłat za wodę.

Banki

Co ciekawe, wzrosty cen usług zapowiedziały także banki. Póki co ceny za niektóre czynności bankowe będą wyższe tylko w PKO BP. Jednak ze względu na spadek zysków w 2017 roku najprawdopodobniej dołącza do niego też inne banki.

Od 4 sierpnia wzrośnie między innymi opłata Konta za Zero z 6,90 do 8 zł czy koszty transakcji wykonywanych za pomocą bankowości telefonicznej.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Sklep w Szwecji ma towar i klientów, ale nie ma kasjerów. Ani jednego

Więcej o: