Milionerzy. Spytali o ''trzy puste, a jedno z treścią''. Pani Beata nie straciła głowy

W ostatnim odcinku ''Milionerów'' padło dziwne pytanie, o ''trzy puste, a jedno z treścią''. Zawodniczka - pani Beata zachowała zimną krew.

Pytania w ''Milionerach'' bywają różne, często dość zaskakujące. Nieraz zdarza się, że zawodnicy muszą wykazać się nie lada wyobraźnią. Tak tez było w przypadku pani Beaty.

Kobieta stanęła do walki o milion w ostatnim, 169. odcinku teleturnieju i od samego początku musiała mierzyć się z zagadkami słownymi. Już w pierwszym pytaniu poproszono ją o wskazanie, co dzieli Peszt od Budy.

Na szczęście zawodniczka bez problemu skojarzyła oba obco brzmiące słowa, połączyła je w nazwę miasta ''Budapeszt'' i obstawiła rzekę.

Pani BeataPani Beata Fot. Milionerzy | TVN | Kadr

W pięknym stylu radziła sobie z kolejnymi pytaniami (między innymi o ''biedę Jarosława Gowina'' i żywopłot), aż w pytaniu o 10 000 złotych przyszło jej zmierzyć się z czymś, co doprawdy mogło wprawić w osłupienie.

''Trzy puste, a jedno z treścią?'' – przeczytał Hubert Urbański, a widzowie mieli w tym momencie pełne prawo złapać się za głowy i zastanawiać, o co chodzi...

Pani Beata otrzymała jednak podpowiedzi.

A. czcze gadanie
B. czcze słowa
C. czcze obietnice
D. czcze jelito.

Zawodniczka nie straciła głowy i choć miała pewien typ, postanowiła poprosić o pomoc widownię. Ta obstawiła odpowiedź ''jelito''. Dzięki temu pani Beata przeszła do kolejnego etapu gry.

MilionerzyMilionerzy Fot. TVN | Kadr

Czym jest czcze jelito?


O co chodzi w pytaniu i odpowiedzi? Jelito cienkie składa się z trzech części, jedną z nich jest właśnie ''czcze jelito''. Zazwyczaj wypełnione jest ono treścią pokarmową, jednak jeśli zbadać je u osoby zmarłej, będzie prawie całkowicie puste – i stąd jego nazwa. 

Ostatecznie pani Beata zakończyła grę na pytaniu o klimakteryczne owoce. Niestety nie wiedziała, że po zerwaniu same dojrzewają po zerwaniu i straciła szansę na zdobycie 40 tysięcy złotych. Zawodniczka studio opuściła z kwotą tysiąca złotych.

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (12)
Milionerzy. Spytali o czcze jelito.
Zaloguj się
 • six_a

  Oceniono 7 razy 3

  pytanie jest idiotyczne i tylko dzięki eliminacji jeszcze bardziej idiotycznej reszty można je wytypować jako odpowiedź.

 • s.z.1

  Oceniono 5 razy 3

  skoro czcze jelito jest puste (nawet tylko u osoby zmarłej), to gdzie tu są "trzy puste i jedno z treścią" w odniesieniu do czczego jelita??? Czcze jelito może być "puste" (u osoby zmarłej) lub "wypełnione treścią" (u osoby żyjącej), tylko gdzie są te trzy puste? Może chodziło o to, że jeśli mamy (badamy) trzy osoby zmarłe i jedna jedną żyjącą, to mamy trzy czcze jelita puste i jedno z treścią, jednak taki stopień abstrakcji jest niedopuszczalny. Równie dobrze możemy zapytać o "trzy głośne i jeden cichy" i mieć na myśli cztery silniki z których jeden jest wyłączony.
  Autorowi pytania chodziło prawdopodobnie o to, że przy trzech pozostałych odpowiedziach użyte znaczenia są (mogą być) wyłącznie puste (trzy puste), a czwarte znaczenie (czcze jelito) może być "z treścią". Jednak w takim wypadku pytanie zostało całkowicie wadliwie skonstruowane.
  Najwyraźniej ekipa od układania pytań miała zaćmienie umysłu :)

 • tomek_pb2

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo sympatyczna i naturalnie zachowująca się pani. Niestety padła przy pytaniu za 40 tys nt klimakterium. Widać jej to jeszcze nie dotyczy. Chętnie bym ją pooglądał do miliona.

 • ros16

  Oceniono 1 raz 1

  Jedyna prawidłowa odpowiedź w tej sytuacji to "tak". Bo wśród odpowiedzi były 3 puste i jedno z treścią. Zabrakło natomiast pytania: Które jest puste?

 • stefanopost

  Oceniono 1 raz 1

  pytanie bardzo, bardzo źle skonstruowane. jelito czcze to jedna z trzech części jelita cienkiego. Dlaczego więc trzy puste jedno z treścią??? Tym bardziej, że w zwłokach zazwyczaj właśnie tam nie ma treści? Bez sensu. Całe szczęście nie trafiło na kogoś, kto zna anatomię, bo właściciel milionerów nie miałby żadnych szans na obronienie sensowności i poprawności odpowiedzi na pytanie.

 • Albin D

  0

  "Niestety nie wiedziała, że po zerwaniu same dojrzewają po zerwaniu" Bardzo mądre sformułowanie - na wysokim redaktorskie poziomie 😉.

 • pwiejacz

  0

  W teleturnieju "Milionerzy" jest pewna sztuczka. Otóż - ten kto posiada większą wiedzę zwykle nieco wolniej odpowiada na pytanie niż osoba która przypadkowo zna odpowiedź. W związku z tym ktoś o dużej wiedzy ma mniejsze szanse przejść eliminacje. Do gry o milion częściej dostają się ludzie którzy niewiele wiedzą, ale którym eliminacyjne pytanie akurat podpasowało. Stąd potem czasami komiczne lapsusy podczas gry. A jeśli trafi się ktoś mądry, to dostaje naprawdę wredne pytania.

 • g.pr

  Oceniono 2 razy -2

  Po co ludzie się pchają do Milionerów, jak mogą rozwiązywać quizzy na portalu gazety?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX