Na komunii w Gdyni pojawił się Gang Świeżaków z Biedronki. Dzieci mają z nimi pamiątkowe zdjęcie

Pierwsza Komunia Święta uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni była naprawdę wyjątkowa. Na uroczystości oprócz dzieci i ich gości pojawiły się maskotki, słynny Gang Świeżaków z Biedronki.

W gdyńskim kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Chyloni w minioną niedzielę odbyła się kolejna komunia. Jednak dzięki kreatywności księdza Piotra Tartasa to właśnie ta uroczystość ma szansę przejść do historii.

'Po owocach ich poznacie'

Portal MlodaGdynia.pl, opublikował zdjęcie, na którym widzimy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni, którzy stoją pod znanym biblijnym cytatem zawieszonym na ołtarzu. Napis umieszczono na tle warzyw i owoców, co miało obrazować metaforę użytą przez Jezusa. Ale nie to było najdziwniejsze.

 

Tuż pod ołtarzem zasiadł... Gang Świeżaków, czyli popularne maskotki, które jeszcze niedawno można było zdobyć za zakupy w Biedronce. Większość osób zgromadzonych na komunii była zaskoczona takim wystrojem. Jednak rodzice są zadowoleni z nietypowego pomysłu.

Dzieci zapamiętają swoją Pierwszą Komunię na zawsze. Taki ksiądz to skarb naszej parafii. Dzieci go uwielbiają i nie mogły doczekać się tej ważnej niedzieli i spotkania z Jezusem – mówią rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 40 w rozmowie z portalem MlodaGdynia.pl

Komentujący post nie kryją swojego rozbawienia i konsternacji.

Owoc żywota Twojego - Świeżak - czytamy pod zdjęciem
Dobrze, że na ołtarzu nie napisali: "codziennie niskie ceny". Pomysł oryginalny, ale czy licujący z godnością ołtarza? Mam mieszane uczucia.

Jednak są też tacy, którzy uważają, że Biblia jest trudną lekturą nawet dla dorosłych. A dzięki takim rozwiązaniom, dzieci lepiej zrozumieją jej przekaz.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

500 zł na dziecko. Co na to Polacy? "Mam szóstkę dzieci i jest to kwota odpowiednia" [SONDA]

Więcej o: