Dwa grube koty ze sobą walczą. To nie jest zwolnione tempo - naprawdę są tak powolne

Nie martwicie się, że przegapicie jakiś ważny szczegół. Na pewno zauważycie wszystko, co robią.

Dwa kocury naprawdę pokaźnych rozmiarów bawią się ze sobą na dywanie. Jeden leży na plecach, drugi na niego czatuje u jego stóp. Zwierzaki czają się, po czym następuje imponujący sus jednego z nich i oba koty leżą obok siebie na ziemi.

Zaraz potem następuje wymiana 'ciosów' łapkami. Ale spokojnie, każdy zawodnik ma czas zrobić unik. Po upływie kilkudziesięciu sekund jest już po potyczce, ale to warto zobaczyć na własne oczy.

Widok tej potyczki można nazwać pociesznym - oszczędność ruchów zwierzaków jest wręcz imponująca w swoim minimalizmie.

 

Koty to majestatyczne stworzenia, bardzo zwinne i giętkie. Przynajmniej wtedy, kiedy nie mają problemów z nadwagą. Otyłość u zwierząt powodować może bardzo dużo problemów zdrowotnych.

W pierwszej kolejności wymienia się problemy z kręgosłupem czy stawami. Zwiększone jest też ryzyko kontuzji. Ale to dopiero początek problemów, jakie niesie za sobą przekarmienie kota.

Nadwaga może doprowadzić u kota do problemów z sercem. Mięsień sercowy może zostać osłabiony, co prowadzić może następnie do niewydolności serca, co może w dramatycznych przypadkach być śmiertelnie niebezpiecznie.

U otyłego zwierzaka mogą pojawić się też problemy z przemianą materii. Kotom grozi też cukrzyca.

W ekstremalnych przypadkach otyłość może doprowadzić do pęknięcia pęcherza moczowego. Napierająca tkanka tłuszczowa może bowiem zatkać cewkę moczową.

Na szczęście koci bohaterowie tego nagrania znacznie schudli od czasu powstania tego nagrania - dowiadujemy się z komentarza pod filmem.

Koty kochają pudełka!

Więcej o: