6-pasmowa droga, nagle w poprzek przejeżdża pociąg towarowy. Bez szlabanów, bez ostrzeżeń

Coś, co jest niewyobrażalne (na szczęście!) u nas, jest jak najbardziej wyobrażalne w Azerbejdżanie.

Po co komu szlaban, po co komu rogatki, kiedy pociąg jest wyposażony przecież w standardowe sygnały dźwiękowe? Chyba z takiego założenia wychodzą władze Baku w Azerbejdżanie, którym niestraszny kompletnie niestrzeżony przejazd kolejowy w mieście.

6-pasmowa ulica przecina tory kolejowe. Nie jest to oznaczone w żaden sposób, co więcej - tory i nadjeżdżający pociąg schowane są za wysokim murem. Tak naprawdę kierowcy dowiadują się o pociągu dopiero w momencie, w którym przejeżdżają przez same tory - a jak wiadomo, to może być o wiele za późno. Na szczęście z pociągu mocno się dymi, zaś sama maszyna wydaje przenikliwy dźwięk.

Pociąg wyjeżdża na ulicę, ale niektórzy kierowcy nic sobie z tego nie robią - przejeżdżają przed samą lokomotywą. Zatrzymują się dopiero, kiedy już naprawdę nie ma wyboru i nie ma jak wyminąć pociągu.

 

Jedno jednak trzeba przyznać - kierowcom, którzy chcieli koniecznie przejechać przed pociągiem wcale się nie dziwimy. Zablokował on drogę na dobrych kilka minut, bo był wyjątkowo długi. Podejrzewamy, że to pewien standard pociągów towarowych, które jadą, jadą, jadą i się nie kończą.

Co się dzieje, gdy torba wpadnie między pociąg a tory? "Dajcie mi 30 sekund!" [WIDEO]

Co o tym myślicie? Dajcie nam znać - wyślijcie do nas wiadomość na adres buzz_redakcja@gazeta.pl . Czekamy na Wasze listy!

Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (11)
6-pasmowa droga, nagle w poprzek przejeżdża pociąg towarowy. Bez szlabanów, bez ostrzeżeń
Zaloguj się
 • mdzj

  Oceniono 3 razy 3

  > kompletnie niestrzeżony przejazd kolejowy w mieście.
  > 6-pasmowa ulica przecina tory kolejowe.
  > Nie jest to oznaczone w żaden sposób

  Na pewno?
  Widzę tam sygnalizator świetlny. Słyszę również przerywany, terkoczący dźwięk, który można uznać za sygnał ostrzegawczy.
  Inna sprawa, czy sygnały ostrzegawcze i sygnały zakazu są w ogóle respektowane przez kierowców. Film pokazuje, że niemal wcale, wliczając w to sygnał lokomotywy i zdrowy rozsądek.

 • obeznany

  Oceniono 6 razy 2

  My dla ludzi z Zachodu jesteśmy takim samym Azerbejdżanem, gdy widzą bydło olewające totalnie ograniczenia prędkości, jadące pod prąd autostradą albo wyprzedzające z prawej strony.

 • Black Swan

  Oceniono 12 razy 2

  normalny kraj... U nas zablokowaliby przejazd szlabanami z 15 minut przed przejazdem pociągu i podnieśliby je 5 minut po jego przejeździe... Oczywiście; w trosce o wasze bezpieczeństwo...

 • wg70

  Oceniono 1 raz 1

  To jest wyjazd z portu w Baku obok Autosalonu Bentleya.
  Jakość przejazdu taka że nawet sportowe samochody mogą przez tory przejeżdżać setą

 • yayebye

  Oceniono 2 razy -2

  Skąd takie zdziwienie?
  W Warszawie też pociągi jeżdżą po ulicach.
  Wystarczy w jutubie wpisać BNSF Street running train in Warsaw

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX