Milionerzy. Wiecie, który prezydent został twarzą kampanii reklamowej luksusowej marki toreb?

'Milionerzy' to program, który sprawdza wiedzę z wszelkich możliwych dziedzin. Odcinek 171. zaskoczył nas pytaniem o modową karierę jednego z prezydentów i o to, kto w ''Fistaszkach'' nie był ssakiem.

Radosław Markowski nie miał łatwego zadania. Zakwalifikował się do gry po zawodniku, który odpadł przy pytaniu za 10 tys. złotych. Udało mu się dzięki dobrej znajomości geometrii i szybkiemu refleksowi.

fot. TVN | kadr

Pan Radek ma bardzo fajne zajęcie - organizuje imprezy. Jest pracownikiem agencji eventowej. Jak sam mówi, to zajęcie nietuzinkowe. Nie dziwimy się, że ją lubi. A w wolnym czasie pan Radek grywa w lacrossa. Zaczął walkę o milion z dużą pewnością siebie.

Pierwsze pytanie zresztą nie było trudne. Zawodnik nie miał kłopotu by wskazać, kim jest potrzeba dla wynalazków? Oczywiście matką. Jak burza doszedł do pytania za 20 tys. złotych. Nas zaskoczyło:

W ''Fistaszkach'' ssakiem nie jest:

A. Snoopy
B. Woodstock
C. Charlie Brown
D. Peppermint Patty

''Fistaszki'' to bardzo już stary i popularny amerykański komiks, który doczekał się nawet kinowej adaptacji, ale pan Radek niestety nigdy go nie oglądał, ani nie czytał, więc odpowiedzi nie był pewny. Poprosił o koło ratunkowe - publiczność musiała mu podpowiedzieć. Wybrali odpowiedź Woodstock i mieli rację.

fot. TVN | kadr

Dalej też nie było łatwo - pan Radek musiał zadzwonić do kolegi Jarosława, żeby mu powiedział, który budynek jest w budowie od 135 lat. Wybrali dobrze - chodzi o słynną bazylikę Sagrada Familia w Barcelonie. Panowie tym sposobem zdobyli 40 tys. złotych.

Panu Radkowi zostało ostatnie koło ratunkowe, a następne pytanie było tym, które okazało się najciekawszym i najbardziej zaskakującym w całym odcinku. Miał wskazać:

Który prezydent i laureat Pokojowej Nagrody Nobla został w 2007 r. twarzą kampanii reklamowej luksusowej marki toreb?

A. Lech Wałęsa
B. Michaił Gorbaczow
c. Barack Obama
d. Jasir Arafat

Pan Radosław był przekonany, że chodzi o Lecha Wałęsę lub Baracka Obamę i nie poprosił o ostatnie koło ratunkowe, a szkoda. Wybrał Lecha Wałęsę i ODPADŁ. Chodziło o Michaiła Gorbaczowa.

Wziął on udział w kampanii reklamowej marki Louis Vuitton, zdjęcie zrobiła mu sama Annie Leibovitz.

Louis Vuitton

 

Pierwsze pytania odcinka 171.

Jakub Lewicki zaczął odcinek i miał przed sobą 9 pytań do miliona oraz wszystkie koła ratunkowe. Pierwsze pytanie odcinka było warte 5 tysięcy złotych i zawodnik nie ukrywał, że nie zna odpowiedzi. Miał wskazać, kto na pytanie Mahdiego ''Więc odrzucasz moją naukę'' odpowiedział: ''Jestem chrześcijaninem jak mój ojciec''? Do wyboru miał Andrzeja Kmicica, Stasia Tarkowskiego, Cezarego Barykę i Jacka Soplicę.

Pan Kuba spytał publiczność, która wskazała Stasia Tarkowskiego. Zawodnik zaufał ludowi i wybrał Stasia. Dobrze zrobił i grał dalej. Niestety odpadł na następnym pytaniu - źle wskazał jakiego instrumentu częścią jest gryf.

Na rosyjskim półwyspie szalało ogniste tornado. To się działo naprawdę

Więcej o:
Komentarze (17)
Milionerzy. Który prezydent został twarzą kampanii reklamowej luksusowej marki toreb?
Zaloguj się
 • drakaina

  Oceniono 2 razy 2

  Co jest nietuzinkowego w organizowaniu imprez vel eventów? Takich firm są chyba setki, jeśli nie tysiące w Polsce, więc nie widzę w tej pracy nic szczególnie, no... szczególnego.

 • minkat

  Oceniono 4 razy 2

  matko co za idioci. tego Gorbaczowa to jeszcze zrozumiem, ale reszta? jak mozna byc takim ignorantem i mimo tego brac udzial w programie tego typu?

 • pilot.tv

  Oceniono 1 raz 1

  Ja rzadko ogladam tego typu programy ale obejrzalem 3 odcinki i mam wrazenie, ze idioci tam sie dostaja. Najpierw ten koles (gej?) od imprez Ta dziewczyna co na 3 pytaniu straciła juz 2 koła ratunkowe i chyba osoba z poniedzialku. Społeczeństwo PL głupie jest. Jak bylem w Rosji to nawet plakaty były z Gorbaczovem. Walesa to najwyzej moze Totolotka reklamowac. Obama to moze reklamowac słuzbe zdrowia. Arafat odpadał bo on umarł w 2004r a chodziło o rok 2007.

 • kamcha84

  Oceniono 3 razy 1

  Serio? Koleś brał koło ratunkowe przy Fistaszkach i Sagrada Familia? Spoko z Gorbaczowem też bym nie wiedziała... ale nie wiedzieć, że Snoopy to pies? A Charlie i Peppermint to nawet na logikę widać, że to ludzie... Porażka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX