Imię Twojego dziecka mówi, jakim jesteś człowiekiem. Sprawdź, co znaczy Twój wybór

To, jaki imię rodzice wybierają dla swojego dziecka, bardzo dużo mówi o nich samych. Wybór warunkuje nie tylko charakter, ale też status majątkowy i wykształcenie.

Wybór odpowiedniego imienia dla swojego dziecka jest bardzo ważną, ale też trudną decyzją. każdy rodzic chce, by jego pociecha nosiła imię piękne i do niej pasujące, nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że to, jakie wybierze, sporo mówi o nim samym. 

Dżesika, Krajan, Kewin i Wanesa

Kto nadaje swoim dzieciom spolszczone, ale jednak zagraniczne imiona? Zwykle osoby, które chcą zakląć rzeczywistość.

Tak się bowiem składa, że Dżesiki i Brajany rodzą się najczęściej w rodzinach mniej zamożnych. Ubodzy i niewykształceni rodzice najbardziej pragną tego, by ich maluchy wyrosły na ludzi bogatych, wysoko postawionych i ''światowych''. 

Ale anglosaskie imię to nie tylko odwrócenie złego losu, ale także chęć bycia zauważanym i szanowanym. Imię dziecka ma poprawić wizerunek ich samych. 

Imię idola

Rodzice są gorliwymi kibicami drużyny piłkarskiej, lub poznali się oglądając film ukochanego reżysera? Mają idoli, których uwielbiają tak bardzo, że dla uczczenia ich decydują się nazwać ich imieniem swoje dziecko?

Skądś trzeba wziąć imię dla córki czy syna, a zdarza się tak, że najłatwiejszą podpowiedzią jest świat wokół nas - sławy, które podziwiamy, naukowcy, ludzie, którzy osiągnęli naprawdę dużo. 

Jeśli rodzice od nich czerpią imiona dla swoich pociech, bardzo możliwe, że w ten sposób próbują zrekompensować sobie niespełnione ambicje. Bardzo możliwe też, że będą mieć wobec swoich dzieci wygórowane oczekiwania.  

Imiona oryginalne

Rodzic, który decyduje się nadać swemu dziecku oryginalne, rzadko spotykane imię, najprawdopodobniej jest osobą pewną siebie i przebojową. Lubi wyróżniać się z tłumu i chce, by jego dziecko miało podobnie.Stąd już krótka droga, by syn otrzymał imię Kaspjan czy Tycjusz, a córka Wanilia czy Fabiana. 

Imiona tradycyjne

Stanisław, Jan, Helena czy Barbara? Tradycyjne, polskie imiona są dziś bardzo modne, więc wybieranie ich dla dzieci może wynikać właśnie z chęci bycia na czasie. Ale może też być oznaką czegoś całkiem innego - tradycjonalizmu i niechęci do zmian. Tradycyjne imiona często nadają swoim dzieciom ludzie konserwatywni. 

Bohaterowie filmów i książek

Rodzice, którzy swoje dzieci nazywają imionami ulubionych książkowych, czy filmowych bohaterów, to najczęściej ludzie wykształceni i inteligentni. Lubią sztukę i lubują się w kulturze, więc z nich właśnie czerpią inspiracje.

nadając dziecku imię ulubionego, fikcyjnego bohatera, rodzice pragną zaszczepić w nim ciekawość świata, miłość i radość.  

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Najlepsza zabawa?? Wiadomo, tylko z dziadkiem! Nikt tak, jak on, nie potrafi się wczuć

Więcej o: