W ulewę pani Iwona zauważyła, że ktoś zapomniał zamknąć szyberdach. Pobiegła na ratunek

W Puławach spadł ulewny deszcz, a jeden z sąsiadów pani Iwony zapomniał zabezpieczyć swoje auto.

Pani Iwona wykazała się ujmującą troską i wspaniałą postawą społeczną. W sobotę naprawdę paskudnie lało. Kobieta wyjrzała przez okno swojego mieszkania w Puławach i zauważyła, że jeden z jej sąsiadów zapomniał zamknąć szyberdach w samochodzie. To oznaczało, że wnętrze pojazdu zostanie zaraz doszczętnie zalane.

Pani Iwona postanowiła interweniować. Zrobiła feralnemu autu zdjęcie i wstawiła na grupę mieszkańców Puławy.

Podpisała je:

Drogi właścicielu samochodu widocznym na zdjęciu, chyba zapomniałeś zamknąć szyber dziury ?? z racji iż mega leje, wstawiam zdjęcie może ktoś się obudzi.

Fot. facebook.com/groups/pulawy/

Kiedy okazało się, że nikt nie interweniuje, sama pobiegła jakoś zaradzić nieuchronnej katastrofie.

Wzięła ze sobą parasolkę i zakryła nią otwór w dachu, minimalizując szkody poczynione przez wodę:

Fot. facebook.com/groups/pulawy/

Taka sąsiadka to skarb!

Jej dokonanie zostało zauważone w mediach. Napisał o niej portal wmeritum oraz popularny serwis AszDziennik. Redaktorzy byli pod wrażeniem jej postawy i zatytułowali swój artykuł ''Dramat mieszkanki Puław. Chciała być tylko dobrą sąsiadką, została gwiazdą internetu''. I choć faktycznie portal jest satyryczny, to artykuł bardzo słusznie wychwala zasługi uczynnej sąsiadki.

Urzędnicy docenili gest pani Iwony

Szybka akcja pani Iwony nie uszła uwadze puławskich urzędników, którzy zaprosili ją do miejskiego ratusza. Wręczyli jej okolicznościowe gadżety - donosi ''Dziennik Wschodni''.

Odezwał się też właściciel auta. Okazało się, że nie mógł sam zamknąć auta, bo jest teraz na wakacjach w Grecji. Skontaktował się z panią Iwoną i obiecał, że wręczy jej w podziękowaniu butelkę okolicznościowego wina. 

Jelonek, który uszczęśliwia ludzi. Kiedyś potrzebował pomocy, dziś to on dzieli się miłością z innymi

Więcej o: