Papież Franciszek poświęcił małe klony dębu Bartka. Pojechała z nimi pielgrzymka

Z okazji 100-lecia Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się specjalna pielgrzymka drzew do Watykanu. 100 dębów pobłogosławił sam Ojciec Święty.

Firma Taxus Arbor świadcząca usługi z zakresu leśnictwa czy agroturystyki postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić 100-lecie Niepodległości Polski. Zorganizowała pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II, na którą zabrano 101 dębów.

Jak informuje Dziennik Zachodni, w wydarzeniu udział wzięli ks. prałat Stanisław Puchała, dyrektor generalny Lasów Państwowych i jego zastępca, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, przedstawiciele RDLP Katowice oraz dendrolodzy z firmy taxus arbor.

Gdy drzewa dotarły do Watykanu, poświęcił je sam papież Franciszek.Ojciec Święty otrzymał jedną z sadzonek na pamiątkę wydarzenia, natomiast 100 pozostałych dębów wróciło do Polski. 

Są w życiu chwile lepsze i gorsze, towarzyszą nam zarówno sukcesy jak i porażki. Ale zdarzają się wydarzenia wielkie i pozostawiające wspomnienia na całe życie. Dla takich chwil warto żyć - czytamy w poście na Facebooku Taxus Arbor.

Taxus Arbor nazywa pobłogosławione rośliny "Dębami Niepodległości". Drzewa będą sadzone w Polsce ramach uroczystości związanych z obchodami 100-lecia.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Judasz wydał Jezusa za 30 srebrników. A co można za to kupić w dzisiejszych czasach?

Więcej o: