Dzieciom kazano przynieść kopertę do kościoła. W środku ma być ofiara z pieniędzy z komunii

Na jednej z grup na Facebooku pojawiło się zdjęcie kartki z harmonogramem Białego Tygodnia w jednej z polskich parafii. Zaznaczono na niej, że dzieci mają przynieść w kopertach pieniądze.

Jedna z mam podzieliła się fotografią karteczki, jaką jej dziecko dostało w kościele bądź od katechetki. Jest na nim rozpiska intencji modlitewnych na Biały Tydzień oraz informacja, co będą maluchy robić w trakcie procesji z okazji Bożego Ciała.

Dzieci i rodzice dowiedzieli się z niej, że w poniedziałek będą się modlić za rodzinę. Oprócz tego na ten dzień przewidziana została grupowa fotografia oraz rozdanie pamiątkowych obrazków.

Jednak dopisek dotyczący planów na środę wywołał sporo kontrowersji. Odnosi się on mianowicie do ofiary pieniężnej. Brzmi dokładnie tak:

W środę - Dzieci przynoszą koperty misyjne z dowolną ofiarą z tego, co otrzymały z okazji I Komunii Świętej.

Zdjęcie z zaznaczonym akapitem trafiło na stronę Dojna zmiana. W komentarzach rozgorzała burzliwa dyskusja.

Ludzie są oburzeni takim wymaganiem. Pani Wanda napisała krótko 'ANI GROSIKA', zaś pan Stanisław zauważa, że 'To jest zwykłe wyłudzenie i kwalifikuje się jako przestępstwo'.

Inna pani wyraziła nadzieję, że to żart, podczas gdy tata przed-komunijnego malucha z czarnym humorem napisał: 'Już nie mogę doczekać się, kiedy moje dziecko przyniesie mi taką kartkę'.

Niektórzy starali się zwrócić uwagę, że 'to jest "dobrowolna "ofiara.' Jak się okazuje, tego typu proceder to żadna nowość. Jedna z komentujących kobiet napisała, że 21 lat temu dostała dokładnie taką samą kartkę:

Na własnej skórze tego doświadczyłam, jak syn szedł do komunii, ksiądz rozdawał kartki, z których dzieci miały zrobić koperty i pozbierać pieniądze od gości, fakt ten miał miejsce 21 lat temu. Jednym słowem nic się nie zmieniło.

Często padają też niecenzuralne komentarze, jednak w większości jednak przeważa opinia, że tego typu wymóg to gruba przesada.

500 zł na dziecko. Co na to Polacy? "Mam szóstkę dzieci i jest to kwota odpowiednia" [SONDA]

A co wy o tym myślicie? To "dobry" czy jednak "zły" pomysł? Dajcie znać w komentarzu albo wyślijcie nam wiadomość mailem na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (439)
Dzieciom kazano przynieść kopertę do kościoła. W środku ma być ofiara z pieniędzy z komunii
Zaloguj się
 • ona_ona_80

  Oceniono 144 razy 138

  Ludzie, ale o co się oburzacie? Nie chcecie takich kartek, nie chodźcie do kościoła. Proste

 • bacowa

  Oceniono 74 razy 62

  Gdzie granica pazerności klech?

  Nie mają na paliwo dla Mercedesów otrzymanych od bezdomnych za darmochę?

 • freon

  Oceniono 62 razy 58

  Kompletnie tego nie rozumiem. Najpierw wysyłają dzieci do kościoła, a potem się dziwią, że tem każe dziecku płacić. A to państwo nie wiedzą jaką instytucją jest kościół? Jaki jest pazerny i zdemoralizowany? Cieszcie się, że nie kazali dzieciom lizać się po kolanach. Ale jest też dobra wiadomość - można temu zapobiegać. Nie chodzić do kościoła, omijać księży szerokim łukiem.

 • turbojaszczur

  Oceniono 52 razy 50

  Sa barany, jest pasterz, jest strzyzenie. Po diabla wysylacie dzieci do tych przebierancow???

 • bbbzzz

  Oceniono 43 razy 43

  I prawidłowo, kto ten biznes organizuje? Procent się należy jak w każdej inwestycji.

 • zdziwiony6

  Oceniono 49 razy 41

  Księdzu się te pieniądze z I Komunii po prostu należą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX